ATP Shenzhen: Tsitsipas i Shapovalov zaskoczeni. Norrie wyeliminował Coricia

Stefanos Tsitsipas i Denis Shapovalov przegrali swoje mecze II rundy w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w chińskim Shenzhen. Porażki doznał również Borna Corić, którego zatrzymał Cameron Norrie.

Rafał Smoliński
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Rozstawiony z "dwójką" Stefanos Tsitsipas zakończył występ w Shenzhen Open 2018 po porażce z Pierre'em-Huguesem Herbertem. Francuz miał tylko jeden moment słabości, gdy stracił serwis na początku drugiego seta. Reprezentant Trójkolorowych szybko jednak podniósł się po tym niepowodzeniu i doprowadził do tie breaka. Cały pojedynek zwieńczył wynikiem 6:3, 7:6(4).

Przeciwnikiem Herberta w piątkowym ćwierćfinale będzie Albert Ramos. Hiszpan spędził w środę na korcie dwie godziny i 37 minut, zanim zwyciężył ostatecznie Viktora Troickiego 7:6(4), 3:6, 7:6(3). Serb nie wykorzystał w trzecim secie serwisu na wagę wygranej i mimo posłania 18 asów doznał porażki. Wyższość Ramosa musiał uznać już po raz trzeci z rzędu.

Oznaczony "szóstką" Denis Shapovalov zmarnował wielką szansę na pokonanie Yoshihito Nishioki. Kanadyjczyk prowadził w trzeciej odsłonie już 5:3, a w dziewiątym gemie miał dwie piłki meczowe, lecz pozwolił rywalowi wrócić do gry. Japończyk wygrał cztery ostatnie gemy spotkania i cały pojedynek 7:6(5), 3:6, 7:5.

W piątkowym ćwierćfinale Shenzhen Open 2018 Nishioka zmierzy się z Cameronem Norrie'em. Brytyjczyk wyeliminował z turnieju oznaczonego trzecim numerem Bornę Coricia. W partii otwarcia Chorwat stracił podanie w 10. gemie. Z kolei w drugiej odsłonie prowadził już 4:1, lecz dwukrotnie przegrał serwis. Potem obronił cztery piłki meczowe, zanim doprowadził do rozgrywki tiebreakowej. W niej Corić zmarnował dwa setbole i przegrał ostatecznie 4:6, 6:7(8).