Finały ATP World Tour: Alexander Zverev ostatnim półfinalistą. Niemiec zagra z Rogerem Federerem

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Johna Isnera w meczu trzeciej kolejki Grupy A rozgrywanych na korcie twardym w hali w Londynie Finałów ATP World Tour 2018. Tym samym Niemiec został ostatnim półfinalistą imprezy.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Przystępując do meczu z Johnem Isnerem, Alexander Zverev wiedział, że jeśli wygra, awansuje do półfinału Finałów ATP World Tour 2018. Sytuacja Amerykanina była o wiele trudniejsza. Tenisista z Greensboro musiał zwyciężyć w dwóch setach i liczyć na korzystny wynik drugiego piątkowego spotkania.

Zverev znalazł się w identycznym położeniu jak w zeszłorocznej edycji Masters. Wówczas także po dwóch kolejkach miał w dorobku zwycięstwo i porażkę, a w ostatniej serii gier zmierzył się z Amerykaninem - Jackiem Sockiem. Wygrana dawała mu miejsce w 1/2 finału. Lecz wtedy nie sprostał wyzwaniu.

W pierwszej partii czwartkowego starcia obaj świetnie spisywali się przy własnych podaniach. Aż do dziesiątego gema, w którym Isner stanął przed szansą. Amerykanin miał piłkę setową, lecz Zverev obronił się asem. Ostatecznie o losach tej odsłony musiał decydować tie break, w którym Niemiec zwyciężył 7-5 i tym samym pozbawił swojego rywala nadziei na miejsce w półfinale.

Sam natomiast wyraźnie zwiększył swoje. A w drugim secie robił wszystko, aby postawić kropkę nad "i" na zwycięstwie oraz awansie. Wywierał presję na serwisie Isnera, a w ósmym gemie doczekał się pierwszego w meczu przełamania, wykorzystując nieudaną akcję serwis-wolej przeciwnika. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie 5:3, następnie zdobył brakującego mu do sukcesu gema i zameldował się w 1/2 finału.

Mecz trwał godzinę i 21 minut. W tym czasie Zverev zaserwował 18 asów, ani razu nie został przełamany, miał jedną szansę na breaka i ją wykorzystał, posłał 25 zagrań kończących, popełnił dziesięć niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 68 punktów, o 12 więcej od rywala. Isnerowi natomiast zapisano dziesięć asów, 26 uderzeń wygrywających oraz 20 pomyłek własnych.

Tenisista z Hamburga po raz pierwszy w drugim w karierze starcie w Masters awansował do półfinału tego turnieju. O finał, w sobotę, zmierzy się z Rogerem Federerem.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)