Australian Open: Karolina Woźniacka i Petra Kvitova bez strat. Awans Belindy Bencić

Karolina Woźniacka i Petra Kvitova bez straty seta awansowały do II rundy wielkoszlemowego Australian Open 2019. Belinda Bencić wyeliminowała Katerinę Siniakovą.

Karolina Woźniacka Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
W poniedziałek Karolina Woźniacka (WTA 3) rozpoczęła walkę o obronę tytułu w Australian Open. Na początek Dunka pokonała 6:3, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 52). Trzecia rakieta globu w obu setach uzyskała po jednym przełamaniu, odpowiednio na 4:2 i 2:1. W trwającym 93 minuty spotkaniu Woźniacka posłała 21 kończących uderzeń przy 16 niewymuszonych błędach. Van Uytvanck miała 25 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki. Kolejną rywalką Dunki będzie Johanna Larsson (WTA 77), która prowadziła 7:6(5), 3:0 z Wierą Łapko (WTA 62), gdy Białorusinka skreczowała. W pierwszym secie Szwedka wróciła z 3:5 po obronie piłki setowej.

Petra Kvitova (WTA 6) wygrała 6:3, 6:2 z Magdaleną Rybarikovą (WTA 51). W ciągu 67 minut Czeszka zaserwowała osiem asów i zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. Naliczono jej 26 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Rybarikova miała pięć piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek. W II rundzie Czeszka zmierzy się z Iriną-Camelią Begu (WTA 70). Rumunka prowadziła 4:0 w pierwszym secie z Andreą Petković (WTA 63), ale przegrała go 6:7(3). W drugiej partii Niemka zasłabła i nie była w stanie kontynuować gry.

Ashleigh Barty (WTA 15) pokonała 6:2, 6:2 Luksikę Kumkhum (WTA 67). Australijka wróciła z 0:2 w pierwszym secie. W ciągu 57 minut reprezentantka gospodarzy zgarnęła 23 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 10 punktów. Posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 17 niewymuszonych błędów. Kumkhum zanotowano osiem piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. W II rundzie Barty zmierzy się z Yafan Wang (WTA 65), która w 53 minuty wygrała 6:4, 6:0 z Ellen Perez (WTA 209). Chinka zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji.

Belinda Bencić (WTA 49) zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:3 Katerinę Siniakovą (WTA 33). W pierwszym secie Szwajcarka oddała podanie przy stanie 3:3, ale zdobyła trzy kolejne gemy. Na początku drugiej partii odparła trzy break pointy i prowadziła 2:1, ale później dwa razy straciła serwis. W decydującej odsłonie było jedno przełamanie, które Bencić uzyskała na 2:0.

Kolejną rywalką Szwajcarki będzie Julia Putincewa (WTA 39), która pokonała 6:4, 7:6(1), Barborę Strycovą (WTA 34). Kazaszka wróciła z 0:2 w pierwszym i z 1:3 w drugim secie. Alaksandra Sasnowicz (WTA 31) rozbiła 6:1, 6:1 Kirsten Flipkens (WTA 50). Białorusinka posłała 30 kończących uderzeń i popełniła 16 niewymuszonych błędów. Belgijce zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i 11 pomyłek.