WTA Dubaj: Karolina Pliskova skruszyła opór Dominiki Cibulkovej. Pewny awans Aryny Sabalenki

Karolina Pliskova wygrała w trzech setach z Dominiką Cibulkovą w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dubaju. Aryna Sabaleka łatwo poradziła sobie z Ivaną Jorović.

Karolina Pliskova Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W Dubaju Karolina Pliskova (WTA 5) miała wolny los i turniej rozpoczęła od starcia z Dominiką Cibulkovą (WTA 30). Wcześniej Czeszka pokonała Słowaczkę tylko raz, w 2017 roku w Dosze. We wtorek finalistka US Open 2016 zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:3 po godzinie i 53 minutach. Było to piąte spotkanie tych tenisistek.

W pierwszym secie Pliskova od 1:2 zdobyła pięć gemów z rzędu. W kolejnych dwóch miało miejsce po jednym przełamaniu. W drugiej partii Cibulkova uzyskała je na 2:0, a w trzeciej Czeszka wykorzystała break pointa na 4:2. W całym meczu była liderka rankingu zaserwowała 13 asów i zdobyła 39 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Alison Riske, z którą ma bilans spotkań 5-1.

Pliskova to finalistka turnieju w Dubaju z 2015 roku. Czeszka bardzo dobrze rozpoczęła sezon. W Brisbane zdobyła tytuł, a w Australian Open doszła do półfinału. Dla Cibulkovej był to trzeci start w sezonie. W Sydney i Melbourne odpadła w I rundzie. Słowaczka, podobnie jak Pliskova, może się pochwalić jednym wielkoszlemowym finałem. Osiągnęła go pięć lat temu w Australian Open.

Aryna Sabalenka (WTA 9) wygrała 6:4, 6:0 z Ivaną Jorović (WTA 118). W ciągu 69 minut Białorusinka zaserwowała pięć asów i zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. W dwóch wcześniejszych spotkaniach tych tenisistek górą była Serbka.

O ćwierćfinał Sabalenka zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 45), która w 52 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Stefanie Vögele (WTA 83). Wyżej notowana Szwajcarka zgarnęła 22 z 28 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. W ubiegłym roku Sabalenka wyeliminowała Bencić w New Haven w ich jedynej dotychczasowej konfrontacji.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)