ATP Marsylia: Jo-Wilfried Tsonga odpadł w I rundzie. W środę zagra Hubert Hurkacz

Jo-Wilfried Tsonga w trzech setach przegrał z Andriejem Rublowem w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii. Do 1/8 finału awansowali Benoit Paire i Fernando Verdasco, który we wtorek obronił meczbole.

Marcin Motyka
Jo-Wilfried Tsonga Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Jo-Wilfried Tsonga
Z trzema zdobytymi tytułami Jo-Wilfried Tsonga wraz z Gillesem Simonem i Thomasem Enqvistem jest współrekordzistą w liczbie triumfów w turnieju ATP w Marsylii. Francuz często i chętnie występuje w tej imprezie, ale tegorocznego startu nie będzie miło wspominał. Został bowiem wyeliminowany już w I rundzie. We wtorek przegrał 6:2, 4:6, 2:6 z 21-letnim Andriejem Rublowem.

Rublow, który trzykrotnie odebrał podanie Tsondze, a przy własnym serwisie zdobył 71 proc. rozegranych punktów, wygrał tym samym pierwszy oficjalny mecz od miesiąca, gdy w Sydney ograł innego Francuza, Lucasa Pouille'a. W II rundzie Rosjanin zagra z Matteo Berrettinim, który po dwóch tie breakach wyeliminował Jeremy'ego Chardy'ego, turniejową "ósemką".

Serhij Stachowski zrewanżował się Constantowi Lestienne'owi za porażkę w eliminacjach. W poniedziałek, w finałowej rundzie kwalifikacji, Ukrainiec przegrał z Francuzem, lecz wszedł do turnieju jako tzw. "szczęśliwy przegrany", zastępując Hyeona Chunga, i w I rundzie trafił na... Lestienne. Tym razem okazał się lepszy, wygrywając 7:6(3), 1:6, 6:3.

Miejscowi kibice we wtorek mogli się jednak cieszyć z sukcesu swojego reprezentanta, Benoita Paire'a. Francuz pokonał 6:4, 7:6(1) kwalifikanta Simone Bolellego i przerwał serię trzech kolejnych porażek. O ćwierćfinał Paire powalczy z rozstawionym z numerem trzecim Davidem Goffinem, z którym ma bilans 3-2.

Oznaczony numerem piątym Fernando Verdasco wygrał 4:6, 6:3, 7:5 z Jegorem Gerasimowem, w dziesiątym gemie decydującego seta broniąc trzech piłek meczowych. Z kolei na bocznym korcie Peter Gojowczyk ograł Damira Dzumhura i w 1/8 finału zmierzy się z Gillesem Simonem.

Z powodu kontuzji nadgarstka z występu w Marsylii zrezygnował zeszłotygodniowy zwycięzca turnieju w Rotterdamie, Gael Monfils. Miejsce Francuza w głównej drabince jako lucky loser zajmie jego rodak, Gregoire Barrere.

W środę natomiast o ćwierćfinał powalczy Hubert Hurkacz, który zagra z najwyżej rozstawionym Stefanosem Tsitsipasem. Pojedynek Polaka z Grekiem został wyznaczony na korcie centralnym i rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 19:00.

Open 13, Marsylia (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 668,4 tys. euro
wtorek, 19 lutego

I runda gry pojedynczej:

Fernando Verdasco (Hiszpania, 5) - Jegor Gerasimow (Białoruś, Q) 4:6, 6:3, 7:5
Matteo Berrettini (Włochy) - Jeremy Chardy (Francja, 8) 7:6(12), 7:6(0)
Peter Gojowczyk (Niemcy) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) 6:2, 6:4
Benoit Paire (Francja) - Simone Bolelli (Włochy, Q) 6:4, 7:6(1)
Andriej Rublow (Rosja) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, WC) 2:6, 6:4, 6:2
Serhij Stachowski (Ukraina, LL) - Constant Lestienne (Francja, Q) 7:6(3), 1:6, 6:3

wolne losy: Stefanos Tsitsipas (Grecja, 1); Borna Corić (Chorwacja, 2); David Goffin (Belgia, 3); Denis Shapovalov (Kanada, 4)

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Marsylii?