ATP Delray Beach: Juan Martin del Potro wrócił do gry. Frances Tiafoe nie obroni tytułu

Juan Martin del Potro wygrał pierwszy mecz po kontuzji kolana i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Delray Beach. Już po drugim dniu zawodów pewne jest, że tytułu nie obroni Frances Tiafoe.

Rafał Smoliński
Juan Martin del Potro Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Juan Martin del Potro
Powrót do tenisa po kilkumiesięcznej przerwie nigdy nie jest łatwy, ale Juan Martin del Potro dobrze sobie poradził w starciu z Yoshihito Nishioką. Argentyńczyk odczuwa jeszcze ból w kolanie i dlatego grał z odpowiednim opatrunkiem. Mimo tego posłał 12 asów, tylko raz stracił serwis, a sam przełamał trzykrotnie. Po 110 minutach zwyciężył ostatecznie Japończyka 6:3, 7:5.

- To był trudny mecz, ponieważ Nishioka jest bardzo solidny zza linii końcowej. Ale w określonych momentach pojedynku grałem dobrze. Muszę jeszcze popracować nad nogami, ponieważ pod koniec drugiego seta poczułem zmęczenie. Jest to jednak coś normalnego - powiedział triumfator US Open 2009.

W czwartek na drodze del Potro do ćwierćfinału stanie Reilly Opelka, który w niedzielę wygrał halowe zawody New York Open. W Delray Beach młody Amerykanin posłał osiem asów i czterokrotnie przełamał serwis Tennysa Sandgrena, dzięki czemu zwyciężył 6:2, 6:2. Finalista imprezy w Nowym Jorku, Kanadyjczyk Brayden Schnur, nie poszedł za ciosem. W I rundzie imprezy na Florydzie zabrał tylko cztery gemy Francuzowi Adrianowi Mannarino.

Rozczarowaniem zakończył się występ broniącego tytułu Francesa Tiafoe'a. Oznaczony "trójką" Amerykanin był o dwie piłki od pokonania Daniela Evansa, ale to Brytyjczyk wygrał cały mecz 3:6, 7:6(1), 7:5. Reprezentant USA doznał drugiej z rzędu porażki od osiągnięcia ćwierćfinału Australian Open 2019. Wcześniej bez powodzenia startował w Nowym Jorku. Evans natomiast kontynuuje starania o powrót do Top 100 rankingu ATP, z którego wypadł w wyniku kary za stosowanie kokainy.

Odpadł Tiafoe, ale grają dalej inni Amerykanie. John Isner pokonał w dwóch setach Kanadyjczyka Petera Polanskiego. Steve Johnson odprawił Tajwańczyka Jasona Junga, a Mackenzie McDonald wygrał starcie ze swoim rodakiem Taylorem Fritzem. Pierwszego meczu po półrocznej walce z kontuzją kolana nie wygrał Jared Donaldson, który musiał uznać wyższość Hiszpana Guillermo Garcii-Lopeza. W II rundzie znaleźli się ponadto Włosi Paolo Lorenzi i Andreas Seppi, Australijczyk Jordan Thompson oraz Mołdawianin Radu Albot, który będzie rywalem Nicka Kyrgiosa.