ATP Rzym: trzysetowe wygrane Borny Coricia i Karena Chaczanowa. Cztery gemy Gaela Monfilsa

Borna Corić w trzech setach pokonał Felixa Augera-Aliassime'a w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W poniedziałek wygrali też m.in. Karen Chaczanow i Marco Cecchinato, odpadł za to Gael Monfils.

Marcin Motyka
Borna Corić Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Borna Corić
Drugi dzień turnieju ATP w Rzymie rozpoczął się od konfrontacji młodych tenisistów. Naprzeciw siebie stanęli 22-letni Borna Corić i Felix Auger-Aliassime, 18-latek. Po niemal dwuipółgodzinnej walce lepszy w tej konfrontacji potencjalnych przyszłych gwiazd męskich rozgrywek okazał się Chorwat, który zwyciężył 6:7(4), 6:3, 6:4.

Corić, który tym samym zrewanżował się Augerowi-Aliassime'owi za porażkę sprzed sześciu tygodni z Miami, wygrał dzięki udanym początkom drugiej oraz trzeciej partii. W obu tych setach wychodził na prowadzenie 2:0 i utrzymywał przewagę przełamania. W II rundzie rozstawiony z numerem 13. Chorwat zmierzy się z lepszym z pary John Millman - Cameron Norrie.

Karen Chaczanow musiał rywalizować nie tylko z rywalem, Lorenzo Sonego, ale i z żywiołowo reagującymi włoskimi fanami. Oznaczony "11" Rosjanin sprostał jednak wyzwaniu i po dwóch godzinach oraz 25 minutach pokonał reprezentanta gospodarzy 6:3, 6:7(1), 6:3. Kolejnym przeciwnikiem Chaczanowa (trzy asy, 24 zagrania kończące i trzy przełamania) będzie Roberto Bautista.

Miejscowi kibice w poniedziałek mogli cieszyć się natomiast z sukcesu Marco Cecchinato. Włoch, turniejowa "16", na korcie centralnym odrobił stratę seta i ograł 4:6, 6:3, 6:1 20-letniego Alexa de Minaura. O III rundę Cecchinato powalczy z Philippem Kohlschreiberem.

Novak Djoković, który w niedzielę zdobył tytuł w Madrycie, zmagania w Internazionali BNL d'Italia rozpocznie meczem z Denisem Shapovalovem. Kanadyjczyk w I rundzie wyeliminował Pablo Carreno. Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem Dominika Thiema został Fernando Verdasco. Hiszpan w poniedziałek wygrał trzysetową batalię z Kyle'em Edmundem.

Z Internazionali BNL d'Italia 2019 pożegnał się już rozstawiony z numerem 15. Gael Monfils. Francuz zanotował kompletnie nieudany występ i zdobył zaledwie cztery gemy w spotkaniu z Albertem Ramosem, który do głównej drabinki musiał przebijać się przez kwalifikacje. Zwycięstwo nad aktualnie 16. w rankingu ATP Monfilsem to dla Hiszpana druga w sezonie wygrana nad rywalem z Top 20. W marcu w Indian Wells ograł także wówczas notowanego na 16. lokacie Marco Cecchinato.

Do II rundy awansowali również Laslo Djere i Casper Ruud. Serb pokonał 6:3, 6:4 Michaiła Kukuszkina i w kolejnej fazie turnieju powalczy z Nikołozem Basilaszwilim. Z kolei Norweg w pojedynku kwalifikantów okazał się lepszy od Daniela Evansa.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)