WTA Norymberga: dwa krecze na inaugurację. Julia Putincewa gra dalej

Najwyżej rozstawiona Julia Putincewa awansowała do II rundy turnieju WTA International na kortach ziemnych w Norymberdze. W niedzielę z powodów zdrowotnych skreczowały dwie tenisistki.

Rafał Smoliński
Julia Putincewa Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Pierwszy krecz miał miejsce w meczu Julii Putincewej. Reprezentantka Kazachstanu pewnie wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim prowadziła już 3:0. Po 54 minutach jej słoweńska rywalka Dalila Jakupović uznała, że nie jest w stanie dalej grać. Jak się później okazało, narzekała na chorobę wirusową i dzięki temu Putincewa bez problemu zameldowała się w II rundzie.

Inauguracyjnego pojedynku nie dokończyła także w niedzielę Wiera Łapko. Białorusinka zakończyła jednak turniej w nieco innych okolicznościach niż Jakupović. W pierwszym secie stoczyła zażarty bój z Sarą Sorribes, a w tie breaku nie wykorzystała trzech okazji na zwieńczenie partii. W drugiej odsłonie Hiszpanka prowadziła już 3:1, ale Łapko narzekała na kurcze mięśni i z tego powodu skreczowała.

Z imprezą w Norymberdze szybko pożegnała się Jewgienija Rodina. Oznaczona siódmym numerem Rosjanka przegrała z Amerykanką Madison Brengle 6:7(3), 3:6. W niedzielę zakończono także dwustopniowe eliminacje, z których awans do głównej drabinki uzyskały Słowaczka Jana Cepelova, Serbka Nina Stojanović, Holenderka Quirine Lemoine, Niemka Jule Niemeier, Rumunka Laura-Ioana Paar i Turczynka Cagla Buyukakcay.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)