ATP Genewa: Alexander Zverev przełamał barierę ćwierćfinału. Nicolas Jarry pomścił porażkę kolegi

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Hugo Delliena w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Genewie. Nicolas Jarry wygrał z Taro Danielem, który w II rundzie wyeliminował innego Chilijczyka, Cristiana Garina.

Marcin Motyka
Alexander Zverev Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Dopiero w siódmym kolejnym występie w imprezie rozgrywanej na kortach ziemnych Alexander Zverev mógł cieszyć się z awansu do półfinału. Niemiec, którego najlepszym wynikiem w tegorocznym sezonie gry na ceglanej mączce był jak dotychczas ćwierćfinał (w Monachium i w Madrycie), w czwartek zameldował się w 1/2 finału turnieju ATP w Genewie. W spotkaniu 1/4 finału Banque Eris Strudza Geneva Open 2019 najwyżej rozstawiony Zverev pokonał 7:5, 3:6, 6:3 Hugo Delliena.

- On jest świetnym tenisistą, dlatego cieszę się, że znalazłem sposób na odniesienie zwycięstwa. Grałem agresywnie, a w ważnych momentach byłem wyjątkowo agresywny. Właśnie takiej gry poszukiwałem w ostatnich tygodniach - powiedział 22-latek z Hamburga, cytowany przez portal atptour.com.

O finał Zverev, który w czwartkowym pojedynku zaserwował aż 17 asów, przy własnym podaniu zdobył 64 proc. rozegranych punktów i uzyskał cztery przełamania, zmierzy się z Federico Delbonisem. Argentyńczyk w meczu leworęcznych tenisistów po dwóch wyrównanych setach okazał się lepszy od Alberta Ramosa.

Bez straty seta w półfinale zameldował się Nicolas Jarry. Po tym, jak wyeliminował Matthew Ebdena i Denisa Kudlę, w ćwierćfinale Chilijczyk pokonał 6:1, 7:5 Taro Daniela, pogromcę z II rundy swojego kolegi z reprezentacji narodowej, Cristiana Garina, zwłaszcza w pierwszej odsłonie imponując potężnymi serwisami oraz forhendami.

Półfinałowym przeciwnikiem Jarry'ego będzie Radu Albot. Rozstawiony z numerem piątym Mołdawianin wygrał 6:3, 7:5 z kwalifikantem Damirem Dzumhurem, wykorzystując pięć z 11 piłek na przełamanie.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)