ATP Den Bosch: Frances Tiafoe i Taylor Fritz bez strat. Robin Haase dał radość miejscowym kibicom

Frances Tiafoe w dwóch setach pokonał Joao Sousę w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 w Den Bosch. Do 1/8 finału awansowali też m.in. drugi Amerykanin Taylor Fritz i faworyt miejscowych kibiców Robin Haase.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Frances Tiafoe nie miał dobrych wspomnień z konfrontacji z Joao Sousą. Dwa poprzednie mecze z Portugalczykiem Amerykanin przegrał. Tyle że odbywały się na kortach ziemnych. W poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP w Den Bosch, zmierzyli się na lepiej odpowiadających Tiafoe'owi kortach trawiastych. I 21-latek z Orlando to wykorzystał. Po niespełna pięciu kwadransach rywalizacji zwyciężył 6:2, 7:6(0).

Tiafoe w poniedziałek świetnie serwował - posłał sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 73 proc. rozegranych punktów i tylko jeden raz został przełamany, podczas gdy sam uzyskał trzy breaki. W II rundzie przeciwnikiem Amerykanina, turniejowej "szóstki", będzie Jordan Thompson, który okazał się lepszy od Tommy'ego Paula, kwalifikanta.

Do II rundy awansował także inny 21-letni Amerykanin, Taylor Fritz. Tenisista z Kalifornii zaserwował aż 14 asów, ani razu nie oddał własnego podania i wygrał 7:6(2), 6:4 z posiadaczem dzikiej karty Jurijem Rodionovem. Kolejnym rywalem Fritza został rozstawiony z numerem drugim Borna Corić.

Przy głośnym dopingu miejscowej publiczności w 1/8 finału zameldował się najwyżej aktualnie notowany holenderski tenisista, Robin Haase. 32-latek z Hagi po tie breaku decydującego seta wygrał wyrównany i przerywany przez opady deszczu pojedynek z Ugo Humbertem. O ćwierćfinał Haase powalczy z Cristianem Garinem. Oznaczony "siódemką" Chilijczyk ograł Salvatore Caruso.

Z powodu kontuzji pleców z turnieju wycofał się zeszłoroczny finalista Jeremy Chardy. Miejsce Francuza w głównej drabince jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji zajął Thomas Fabbiano.