ATP Atlanta: Reilly Opelka i Taylor Fritz powalczą o finał. Alex de Minaur gra dalej

Reilly Opelka i Taylor Fritz awansowali w piątek do półfinału turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Atlancie. Z trójki Australijczyków pozostał w zawodach tylko Alex de Minaur.

Rafał Smoliński
Taylor Fritz Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Piątkowe ćwierćfinały zostały rozstrzygnięte w dwóch setach. Potężnie serwujący Reilly Opelka posłał 23 asy i ani razu nie musiał bronić się przed stratą podania. Pierwszą partię meczu z  Brytyjczykiem Danielem Evansem wygrał po tie breaku, natomiast w drugiej zdobył przełamanie i zwyciężył ostatecznie 7:6(3), 7:5.

Przeciwnikiem Opelki w sobotnim półfinale będzie Alex de Minaur. Młody tenisista z Sydney wygrał australijskie starcie z Bernardem Tomiciem, który skreczował z powodu kontuzji dłoni przy stanie 6:2, 3:0 dla rodaka. Było to także spotkanie dwóch obozów, ponieważ de Minaur jest ulubieńcem Lleytona Hewitta, a Tomic nie darzy szacunkiem kapitana drużyny narodowej.

W dwóch setach wygrał także w piątek oznaczony drugim numerem Taylor Fritz. W pierwszej odsłonie Amerykanin szybko wyszedł na 5:0. Z kolei w drugiej partii był lepszy po tie breaku. W sumie posłał 11 asów i pokonał Serba Miomira Kecmanovicia 6:1, 7:6(1).

W sobotę na drodze Fritza stanie Cameron Norrie. Brytyjczyk dwukrotnie stracił serwis, ale w każdym secie był lepszy od Alexeia Popyrina 7:5, 6:4. Norrie ma bilans 1-1 z Fritzem, bowiem w tym roku wygrał z nim w Auckland, ale przegrał w Australian Open. Natomiast de Minaur okazał się w styczniu lepszy od Opelki w Sydney.