WTA Nowy Jork: Magda Linette rozbiła Gabrielę Dabrowski. Polka w II rundzie eliminacji

Magda Linette w 58 minut odprawiła Kanadyjkę Gabrielę Dabrowski w I rundzie eliminacji do turnieju WTA International w Nowym Jorku. Polka potrzebuje wygrać jeszcze dwa mecze, aby awansować do głównej drabinki.

Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 79) bierze udział w eliminacjach do pierwszej edycji imprezy w Nowym Jorku, rozgrywanej w dzielnicy Bronx. Na początek rozstawiona z numerem szóstym Polka rozbiła 6:1, 6:2 Gabrielę Dabrowski (WTA 377). Kanadyjka głównie rywalizuje w deblu. W tym roku osiągnęła finał Wimbledonu w parze z Chinką Yifan Xu.

W ciągu 58 minut Linette zaserwowała cztery asy i zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła break pointa w trzecim gemie pierwszego seta, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Dla Linette to pierwszy wygrany mecz tego lata w Ameryce Północnej. W San Jose uległa Hiszpance Carli Suarez, a w eliminacjach w Toronto nie dała rady Japonce Nao Hibino.

Polka potrzebuje wygrać jeszcze dwa mecze, aby wejść do głównej drabinki. W II rundzie eliminacji jej rywalką będzie Amerykanka Sophie Chang (WTA 418), która pokonała 6:4, 6:2 Kazaszkę Galinę Woskobojewą.

NYJTL Bronx Open, Nowy Jork (USA)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 16 sierpnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 6) - Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:1, 6:2

Czy Magda Linette awansuje do III rundy eliminacji do turnieju WTA w Nowym Jorku?