WTA Nowy Jork: Qiang Wang w ćwierćfinale. Anna Blinkowa pożegnała Mihaelę Buzarnescu

Qiang Wang pokonała Fionę Ferro i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Nowym Jorku. Anna Blinkowa wyeliminowała Mihaelę Buzarnescu.

Qiang Wang PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Qiang Wang
Qiang Wang (WTA 18) została najwyżej rozstawiona w pierwszej edycji turnieju w Nowym Jorku. W II rundzie Chinka wygrała 6:1, 6:4 z Fioną Ferro (WTA 72). W ciągu 68 minut tenisistka z Tiencinu wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Francuzką. Było to ich trzecie starcie w 2019 roku. W Australian Open z wygranej cieszyła się Wang, a w Strasburgu zwyciężyła Ferro.

Karolina Muchova (WTA 47) pokonała 6:3, 6:1 Kristie Ahn (WTA 152). W trwającym 74 minuty meczu Czeszka zaserwowała siedem asów i zdobyła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie pięć z 13 okazji.

W ostatnim meczu II rundy, przerywanym przez deszcz, Anna Blinkowa (WTA 93) zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:3 Mihaelę Buzarnescu (WTA 136). Na otwarcie trzeciej partii Rumunka uzyskała przełamanie, ale do końca zdobyła jeszcze tylko dwa gemy. W ciągu dwóch godzin i sześciu minut Rosjanka popełniła 12 podwójnych błędów, z czego pięć w pierwszym secie. Buzarnescu zdobyła o cztery punkty więcej (83-79). Obie tenisistki miały po 11 break pointów i zaliczyły po pięć przełamań.

W ćwierćfinale wystąpią Magda Linette i Blinkowa, które w niedzielę trafiły na siebie w decydującej rundzie eliminacji. Wtedy zwyciężyła Polka 7:6(6), 7:6(9). W czwartek poznanianka zmierzy się z Muchovą (drugi mecz od godz. 17:00 czasu polskiego), a rywalką Rosjanki będzie Wang (ostatnie spotkanie dnia). Poza tym Katerina Siniakova zagra z Bernardą Perą, a Alize Cornet czeka starcie z Camilą Giorgi.