US Open: zabrakło ostatniego kroku. Turniej główny nie dla Kamila Majchrzaka

Kamil Majchrzak nie zagra w turnieju głównym wielkoszlemowego US Open 2019. W decydującej rundzie eliminacji Polak został pokonany przez Białorusina Ilję Iwaszkę.

Kamil Majchrzak Getty Images / Jason Heidrich/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak (ATP 94) nie przeszedł kwalifikacji do US Open 2019. Był w nich rozstawiony z numerem czwartym. W I i II rundzie Polak odprawił Argentyńczyka Carlosa Berlocqa i Hiszpana Tommy'ego Robredo. W piątek 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego przegrał 1:6, 5:7 z Białorusinem Ilją Iwaszką (ATP 143).

Początek był fatalny w wykonaniu Majchrzaka. W pierwszych czterech gemach nie zdobył nawet punktów (16 straconych z rzędu). Impas przełamał, gdy utrzymał podanie na 1:4. Na więcej go jednak nie było stać. Po raz trzeci oddał podanie i przegrał I partię 1:6.

W czwartym gemie II seta Majchrzak obronił break pointa, a w siódmym zaliczył przełamanie. Pojawiła się nadzieja na odrodzenie Polaka, ale szybko została zgaszona. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego od 5:3 stracił cztery gemy z rzędu. Nie udało mu się wykonać ostatniego kroku i nie zadebiutuje w US Open.

W ciągu 79 minut Iwaszka zaserwował sześć asów, a Majchrzak miał tylko trzy. Polak zdobył zaledwie dziewięć z 25 punktów przy swoim drugim podaniu, a Białorusin przy własnym pierwszym zgarnął 28 z 36. Zawodnik z Mińska wykorzystał pięć z sześciu break pointów. Było to ich pierwsze spotkanie.

Iwaszka po raz drugi zagra w US Open. W 2016 roku łatwo odprawił trzech rywali w kwalifikacjach. Następnie za mocny dla niego był Hiszpan Pablo Carreno, z którym też przegrał w II rundzie Australian Open 2019. W Melbourne jego pierwszym przeciwnikiem był Malek Jaziri. Tunezyjczyk skreczował w czwartym secie i w ten sposób Białorusin odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju.

Pierwsze wielkoszlemowe starty Majchrzak zanotował w tegorocznych Australian Open i Wimbledonie. Z Rolanda Garrosa odpadł w I rundzie eliminacji. Polak po raz drugi wystąpił w kwalifikacjach do US Open. W ubiegłym sezonie pokonał Czecha Adama Pavlaska, a następnie przegrał z Hiszpanem Marcelem Granollersem.