Tenis. Agnieszka Radwańska pogratulowała Magdzie Linette, Hubertowi Hurkaczowi i Łukaszowi Kubotowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Jakub Porzycki/Agencja Gazeta / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
Agencja Gazeta / Jakub Porzycki/Agencja Gazeta / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska
zdjęcie autora artykułu

Za nami jeden z najpiękniejszych weekendów w historii polskiego tenisa. Kortowe wyniki Magdy Linette, Huberta Hurkacza i Łukasza Kubota doceniła Agnieszka Radwańska.

Zaczęło się w piątek. Najpierw Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo sięgnęli po tytuł w grze podwójnej turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Winston-Salem. W sobotę najlepszym singlistą na kampusie Uniwersytetu Wake Forest został Hubert Hurkacz. Wrocławianin jest pierwszym polskim mistrzem zawodów głównego cyklu od czasu Wojciecha Fibaka (Chicago 1982).

Parę godzin przed triumfem Hurkacza z życiowego sukcesu cieszyła się Magda Linette. Poznanianka wygrała zawody WTA International na kortach twardych w Bronksie i dzięki temu dołączyła do Agnieszki Radwańskiej na skromnej liście polskich zwyciężczyń turniejów rangi WTA Tour.

Radwańska, która w listopadzie 2018 roku ogłosiła zakończenie kariery, skomentowała postawę rodaków za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Co za tydzień! Gratulacje! - napisała na Twitterze 20-krotna mistrzyni imprez WTA oraz była wiceliderka rankingu WTA.

Zobacz także: US Open: Magda Linette i Iga Świątek poznały rywalki US Open: Hubert Hurkacz zagra z Francuzem

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne

Źródło artykułu: