WTA Hiroszima: trudne otwarcie Su-Wei Hsieh. Porażka Anastazji Potapowej

Su-Wei Hsieh pokonała w trzech setach Risę Ozaki w I rundzie turnieju WTA International w Hiroszimie. Odpadła Anastazja Potapowa, która przegrała z Zoe Hives.

Su-Wei Hsieh Getty Images / Dave Rowland / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
Najwyżej rozstawiona Su-Wei Hsieh (WTA 29) z problemami przeszła I rundę imprezy w Hiroszimie. Pokonała 6:1, 3:6, 6:3 Risę Ozaki (WTA 292). W ciągu godziny i 56 minut miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla Tajwanki. Kolejną rywalką Hsieh będzie Priscilla Hon, pogromczyni Katarzyny Kawy.

Odpadła Anastazja Potapowa (WTA 72), która przegrała 7:6(4), 4:6, 4:6 z Zoe Hives (WTA 163). W trwającym dwie godziny i 51 minut meczu Rosjanka popełniła 15 podwójnych błędów. Miało miejsce 16 przełamań, z czego dziewięć dla Australijki. Tenisistki te spotkały się po raz drugi w tym roku. W Brisbane po trzysetowej bitwie lepsza była Potapowa. O ćwierćfinał Hives zmierzy się z Misaki Doi (WTA 107), która zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:2 Junri Namigatę (WTA 300) po dwóch godzinach i 25 minutach. Wyżej notowana Japonka odrodziła się z 4:6, 3:5 i obroniła trzy piłki meczowe w dziewiątym gemie drugiego seta.

Tatjana Maria (WTA 86) nie wykorzystała prowadzenia 3:0 w pierwszym secie i uległa 4:6, 4:6 Kurumi Narze (WTA 182). W ciągu 98 minut Japonka popełniła osiem podwójnych błędów, ale też odparła dziewięć z 12 break pointów. Wykorzystała pięć z dziewięciu okazji na przełamanie. W II rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu (WTA 125), która pokonała 6:1, 6:4 Wiktorię Tomową (WTA 184). Rumunka trzy razy odebrała Bułgarce podanie, a sama nie musiała bronić żadnego break pointa.

Sara Sorribes (WTA 85) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:2 Soranę Cirsteę (WTA 95). Obie tenisistki miały po 12 break pointów. Hiszpanka cztery razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Następną jej przeciwniczką będzie Warwara Flink (WTA 153), która pokonała 6:3, 6:2 Kristinę Kucovą (WTA 147). Rosjanka popełniła siedem podwójnych błędów, a Słowaczka miała ich o cztery więcej.

Laura Siegemund (WTA 84) wygrała 6:4, 6:1 z Walerią Sawinych (WTA 170). W ciągu godziny i 42 minut Niemka zdobyła 28 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa break pointy. W II rundzie zmierzy się z Patricią Marią Tig (WTA 140), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 Ayano Shimizu (WTA 251). Rumunka wykorzystała sześć z 10 okazji na przełamanie.

Nao Hibino (WTA 146) zwyciężyła 6:7(2), 7:6(5), 7:5 Leylah Fernandez (WTA 236) po dwóch godzinach i 54 minutach. Japonka odrodziła się ze stanu 6:7, 3:5. W trzecim secie ponownie wróciła z 3:5. Było to trzecie spotkanie tych tenisistek w 2019 roku. W turniejach ITF w Grandby i Vancouver z wygranych cieszyła się Kanadyjka. Christina McHale (WTA 101) pokonała 6:2, 6:4 Greet Minnen (WTA 120). W drugim secie Amerykanka odrabiała straty z 1:3. Wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia)