WTA Luksemburg: trudny początek Julii Goerges. Bolesna porażka Cori Gauff

Julia Goerges walkę o obronę tytułu w turnieju WTA International w Luksemburgu rozpoczęła od pokonania w trzech setach Misaki Doi. Anna Blinkowa nie dała szans 15-letniej Cori Gauff.

Julia Görges Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Julia Görges
Julia Görges (WTA 26) nie miała łatwego otwarcia w imprezie w Luksemburgu. Niemka zwyciężyła 5:7, 6:1, 6:3 Misaki Doi (WTA 74). W pierwszym secie obrończyni tytułu z 1:4 wyrównała na 4:4, ale przy 5:5 zmarnowała trzy break pointy, a w 12. gemie oddała podanie. W drugiej partii trzy razy odebrała rywalce podanie. W decydującej odsłonie Japonka zaliczyła przełamanie na 2:1, ale ostateczne słowo należało do Görges. W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Niemka miała 24 break pointów, z których wykorzystała siedem. Kolejną jej rywalką będzie Sorana Cirstea (WTA 76).

W ubiegłym tygodniu w Linzu 15-letnia Cori Gauff (WTA 71) zdobyła pierwszy singlowy tytuł w WTA Tour. W Luksemburgu odpadła już w I rundzie. Amerykanka przegrała 4:6, 0:6 z Anną Blinkową (WTA 66). W drugim secie tenisistka z Delray Beach zdobyła tylko osiem punktów. W ciągu 58 minut Rosjanka zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans na przełamanie.

Jelena Ostapenko (WTA 63) wygrała 7:5, 7:6(3) z Catherine McNally (WTA 108). Łotyszka obroniła piłkę setową w 10. gemie drugiej partii. W ciągu godziny i 48 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 popełniła 10 podwójnych błędów, ale też obroniła pięć z siedmiu break pointów i uzyskała trzy przełamania. W II rundzie zmierzy się z Elise Mertens (WTA 19).

Trzy tenisistki są już w ćwierćfinale. Jelena Rybakina (WTA 43) w 56 minut rozbiła 6:2, 6:1 Denisę Allertovą (WTA 247). Kazaszka zgarnęła 23 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Laura Siegemund (WTA 79), która wygrała 6:2, 6:3 z Viktorią Kuzmovą (WTA 52). W trwającym 87 minut meczu Słowaczka nie uzyskała żadnego przełamania, choć miała sześć okazji.

Margarita Gasparian (WTA 81) wróciła z 1:4 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:5 Monikę Niculescu (WTA 111). Rosjanka zaserwowała pięć asów i zaliczyła sześć przełamań. Tenisistki te w środę miały razem wystąpić w deblu, ale wycofały się z powodu kontuzji lewej nogi Rumunki. W ten sposób bez gry do ćwierćfinału awansowały Katarzyna Piter i Eleonora Molinaro. Niculescu w Luksemburgu zdobyła tytuł w singlu w 2016 roku. W ćwierćfinale Gasparian zmierzy się z Tatjaną Marią lub Blinkową.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)

Anna Blinkowa (Rosja, 8) - Cori Gauff (USA) 6:4, 6:0
Jelena Ostapenko (Łotwa, WC) - Catherine McNally (USA) 7:5, 7:6(3)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Julia Goerges awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Luksemburgu?