WTA Luksemburg: Julia Goerges przetrwała szturm Moniki Puig. Efektowny awans Jeleny Ostapenko

Julia Goerges wygrała trzeci trzysetowy mecz i awansowała do półfinału turnieju WTA International w Luksemburgu. Jelena Ostapenko rozbiła Antonię Lottner.

Julia Görges Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Julia Görges
W poprzednich rundach Julia Goerges (WTA 26) podniosła się po przegraniu pierwszego seta w meczach z Japonką Misaki Doi i Rumunką Soraną Cirsteą. W ćwierćfinale Niemka pokonała 1:6, 6:2, 6:3 Monikę Puig (WTA 84). W ciągu godziny i 49 minut obrończyni tytułu zaserwowała 10 asów i zdobyła 30 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Portorykanka popełniła osiem podwójnych błędów. Goerges poprawiła na 3-4 bilans meczów z Puig i pozostaje w grze o drugi triumf w sezonie (Auckland).

W półfinale rywalką Niemki będzie Jelena Rybakina (WTA 43), która wygrała 6:0, 6:4 z Laura Siegemund (WTA 79). W ciągu 68 minut Kazaszka zgarnęła 23 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Rybakina w lipcu w Bukareszcie zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

Jelena Ostapenko (WTA 63) w 63 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Antonię Lottner (WTA 210). Łotyszka zamieniła na przełamanie siedem z 11 szans i zdobyła 57 z 89 rozegranych punktów (64 proc.). Tenisistka z Rygi w drugim kolejnym turnieju wystąpi w półfinale. W Linzu dopiero w finale przegrała z Cori Gauff.

W sobotę Ostapenko zmierzy się z Anną Blinkową (WTA 66), która prowadziła 6:3, 1:0 z Margaritą Gasparian (WTA 81), gdy jej rodaczka skreczowała z powodu kontuzji pleców. Tenisistka z miejscowości Pawłowski Posad awansowała do drugiego w tym roku półfinału w głównym cyklu, po Kantonie.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)

Jelena Ostapenko (Łotwa, WC) - Antonia Lottner (Niemcy, Q) 6:1, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju WTA w Luksemburgu?