ATP Paryż: Karen Chaczanow nie obroni tytułu. Alex de Minaur i Denis Shapovalov w II rundzie

Broniący tytułu Karen Chaczanow w trzech setach przegrał z Janem-Lennardem Struffem w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Do 1/16 awansowali m.in. Alex de Minaur, Taylor Fritz i Denis Shapovalov.

Marcin Motyka
Karen Chaczanow PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
Przed rokiem w turnieju w Paryżu Karen Chaczanow zdobył swój pierwszy i jak dotychczas jedyny tytuł rangi ATP Masters 1000. Po 12 miesiącach Rosjanin powrócił do stolicy Francji, by walczyć o obronę trofeum, ale z marzeniami o tym pożegnał się najszybciej, jak to było możliwe. We wtorkowym spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) rozstawiony z numerem ósmym Chaczanow po dwugodzinnej batalii przegrał 6:7(5), 6:3, 5:7 z Janem-Lennardem Struffem.

Porażka oznacza, że Chaczanow nie zakończy sezonu 2019 w czołowej "10" rankingu ATP. Z kolei, pokonując aktualnie ósmego w klasyfikacji singlistów Rosjanina, Struff (we wtorek 17 asów, dwa przełamania i 43 zagrania kończące) odniósł siódme w karierze zwycięstwo z rywalem z Top 10. W 1/8 finału Niemiec, deblowy partner w Rolex Paris Masters Huberta Hurkacza, zmierzy się z lepszym z pary Jo-Wilfried Tsonga - Matteo Berrettini.

W pojedynkach I rundy drugiego dnia imprezy prym wiedli młodzi tenisiści. 20-letni Alex de Minaur, zeszłotygodniowy finalista zawodów w Bazylei, w 67 minut pokonał Laslo Djere, tracąc tylko pięć gemów. Kolejnym rywalem Australijczyka będzie Roberto Bautista, turniejowa "dziewiątka".

Inny 20-latek, Denis Shapovalov, wyeliminował Gillesa Simona, który skreczował po czterech gemach z powodu kontuzji pachwiny. W II rundzie Kanadyjczyk zagra z rozstawionym z numerem 11. Fabio Fogninim. Z kolei w starciu dwóch młodych Amerykanów 22-letni Taylor Fritz okazał się lepszy od 21-letniego Francesa Tiafoe'a i o III rundę powalczy z oznaczonym "siódemką" Stefanosem Tsitsipasem.

Inauguracyjnym rywalem najwyżej rozstawionego Novaka Djokovicia został Corentin Moutet. Francuz, "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, wygrał 6:4, 1:6, 6:3 z Dusanem Lajoviciem. - Jestem usatysfakcjonowany. Teraz zagram z tenisistą, który obecnie jest najlepszy na świecie i wygrał wiele tytułów wielkoszlemowych. Ale postaram się być niewygodnym i lepszym od niego rywalem - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, 20-letni Moutet.

Oznaczony numerem 14. Diego Schwartzman rywalizację w Rolex Paris Masters 2019 rozpocznie od meczu z Kyle'em Edmundem. Brytyjczyk ograł 6:4, 6:3 litewskiego kwalifikanta Ricardasa Berankisa, wykorzystując trzy z siedmiu piłek na przełamanie.