ATP Paryż: koniec serii finałów Daniła Miedwiediewa. Udana inauguracja Alexandra Zvereva

Notujący serię sześciu kolejnych finałów Danił Miedwiediew w trzech setach przegrał z Jeremym Chardym w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Występ w hali Bercy udanie zainaugurował Alexander Zverev.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Po zakończeniu Wimbledonu Danił Miedwiediew zagrał w sześciu turniejach i w każdym dotarł do finału. Wygrał imprezy w Cincinnati, Petersburgu i w Szanghaju, a w Waszyngtonie, Montrealu i US Open przegrał decydujące spotkania. Imponująca seria występów w meczu o tytuł Rosjanina dobiegła końca na sześciu. We wtorek, w II rundzie zawodów ATP Masters 1000 w Paryżu, rozstawiony z numerem czwartym Miedwiediew niespodziewanie uległ 6:4, 2:6, 4:6 kwalifikantowi Jeremy'emu Chardy'emu.

O porażce Miedwiediewa zadecydowała nieskuteczność przy piłkach na przełamanie. Rosjanin zmarnował aż 14 z 15 break pointów, w tym dziewięć w trzecim secie. Z kolei Chardy miał pięć szans na odebranie serwisu rywalowi i trzy z nich wykorzystał.

Dla Miedwiediewa to pierwsza przegrana po dziewięciu kolejnych zwycięskich meczach. Poprzednio schodził z kortu jako pokonany 8 września, gdy w finale US Open nie sprostał Rafaelowi Nadalowi. Z kolei Chardy, pokonując aktualnie czwartego w rankingu ATP Rosjanina, odniósł swoje 12. w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10 klasyfikacji singlistów, ale pierwsze od marca 2018 roku, kiedy to w Miami ograł także wówczas czwartego na świecie Grigora Dimitrowa. Kolejnym rywalem Francuza będzie lepszy z pary John Isner - Cristian Garin.

Udanie zmagania w Rolex Paris Masters 2019 zainaugurował Alexander Zverev. Walczący o kwalifikację do Finałów ATP Tour Niemiec w 56 minut wygrał 6:1, 6:3 z Fernando Verdasco, wyrównując na 2-2 bilans konfrontacji z Hiszpanem w głównym cyklu. Oznaczony "szóstką" Zverev w III rundzie zmierzy się z Denisem Shapovalovem bądź z Fabio Fogninim.

W 1/8 finału zameldował się już także Radu Albot. Mołdawianin po niemal dwóch godzinach gry i dwóch tie breakach okazał się lepszy od Andreasa Seppiego, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji. O ćwierćfinał Albot powalczy z Francuzem - Gaelem Monfilsem lub z Benoitem Paire'em.

Z kolei w ostatnim meczu I rundy Grigor Dimitrow wygrał 4:6, 6:1, 6:2 z posiadaczem dzikiej karty Ugo Humbertem. Bułgar, który we wtorkowym spotkaniu zapisał na swoim koncie dziewięć asów, pięć przełamań i 24 zagrania kończące, w 1/16 finału stanie naprzeciw Davida Goffina, turniejowej "12".