WTA Auckland: trudne przeprawy Sereny Williams i Karoliny Woźniackiej. Trwa piękna seria Julii Goerges

Serena Williams i Karolina Woźniacka awansowały do ćwierćfinału turnieju WTA International w Auckland po trzysetowych bojach. Julia Goerges wygrała 12. mecz z rzędu w nowozelandzkiej imprezie.

Serena Williams Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Serena Williams
W I rundzie turnieju w Auckland Serena Williams (WTA 10) oddała pięć gemów Włoszce Camili Giorgi. W czwartek Amerykanka pokonała 3:6, 6:2, 6:3 swoją rodaczkę Christinę McHale (WTA 86). W trwającym dwie godziny meczu obie tenisistki zaserwowały po pięć asów. Williams cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów.

- To był dla mnie dobry mecz, muszę grać takie spotkania, aby osiągnąć swoje cele. Czas spędzony w turnieju jest bardzo ważny, a czas meczu jest dobry. Fajnie jest być tutaj po przegranym pierwszym secie, cieszę się, że nadal jestem w imprezie. Musiałam znaleźć sposób, aby odnieść zwycięstwo - mówiła Williams, cytowana przez wtatennis.com. Była liderka rankingu podwyższyła na 4-0 bilans spotkań z McHale. Po raz trzeci Amerykanki stoczyły trzysetowy bój.

W ćwierćfinale Williams zmierzy się z Laurą Siegemund (WTA 73), która zwyciężyła 5:7, 6:2, 6:3 Cori Gauff (WTA 67). W pierwszym secie Niemka nie wykorzystała prowadzenia 5:3, ale w dwóch kolejnych udokumentowała swoją wyższość nad 15-letnią Amerykanką. W trwającym dwie godziny i 14 minut spotkaniu Gauff popełniła siedem podwójnych błędów. Siegemund obroniła pięć z siedmiu break pointów.

Karolina Woźniacka (WTA 39) wróciła z 1:3 w trzecim secie i wygrała 6:1, 4:6, 6:4 z Lauren Davis (WTA 63). W ciągu dwóch godzin i 19 minut miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Dunki. - Pod koniec miałam trochę szczęścia, mecz mógł pójść w obie strony. Lauren jest świetna zawodniczką i walczyła bardzo twardo, ale ja również. Kiedy grasz dobrze, a twoja przeciwniczka podobnie to nawzajem się napędzacie, aby pokazać wysoki poziom. Takie mecze są bardzo przyjemne - oceniła Woźniacka, która po Australian Open zakończy karierę.

Julia Görges (WTA 41) pokonała 6:3, 6:2 Jil Teichmann (WTA 68). W ciągu 78 minut Niemka zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z ośmiu okazji na przełamania. Görges wygrała 12. mecz z rzędu w Auckland. W ćwierćfinale spotka się z Woźniacką.