Tenis. Australian Open: Sloane Stephens w kryzysie. Amerykanka pokonana przez Shuai Zhang

Sloane Stephens na I rundzie zakończyła występ w wielkoszlemowym Australian Open 2020. Amerykanka uległa Chince Shuai Zhang i przegrała trzeci mecz w sezonie.

Sloane Stephens Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Sloane Stephens (WTA 27) bardzo źle rozpoczęła sezon 2020. W Brisbane i Adelajdzie przegrała z Ludmiłą Samsonową i Ariną Rodionową, odpowiednio 129. i 201. rakietą globu. Również z Australian Open odpadła w I rundzie. W poniedziałek Amerykanka uległa 6:2, 5:7, 2:6 Shuai Zhang (WTA 35). Mistrzyni US Open 2017 serwowała, aby zakończyć mecz przy stanie 6:2, 5:4. Od tego momentu straciła dziewięć z 11 kolejnych gemów.

W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Zhang. Chinka posłała 41 kończących uderzeń przy 29 niewymuszonych błędach. Stephens naliczono 28 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. W trzecim secie Amerykanka przegrała z 17 z pierwszych 18 punktów, w tym 16 z rzędu.

Bilans spotkań tych tenisistek to teraz 3-3. Po raz drugi zmierzyły się w Australian Open. Dwa lata temu również w trzech setach lepsza była Zhang. Wtedy też spotkały się w I rundzie.

Dla Stephens był to ósmy występ w Australian Open i po raz czwarty odpadła w I rundzie (wcześniej w 2015, 2016 i 2018). Amerykanka zanotowała 32. wielkoszlemowy występ i po raz 10. została wyeliminowana po pierwszym meczu. Przytrafiło się jej to w drugiej kolejnej takiej imprezie. W US Open 2019 uległa Rosjance Annie Kalinskiej. Najlepszy wynik Stephens w Melbourne to półfinał z 2013 roku.

Zhang notuje 31. wielkoszlemowy występ. Dalej niż do III rundy doszła dwa razy, do ćwierćfinału Australian Open 2016 i Wimbledonu 2019. W ubiegłym tygodniu w Hobart Chinka dotarła do trzeciego singlowego finału w głównym cyklu. W 2013 i 2017 roku triumfowała w Kantonie. Kolejną rywalką Zhang będzie Amerykanka Catherine McNally.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich
poniedziałek, 20 stycznia

I runda gry pojedynczej kobiet:

Shuai Zhang (Chiny) - Sloane Stephens (USA, 24) 2:6, 7:5, 6:2

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy w 2020 roku Sloane Stephens wygra turniej WTA?