Tenis. Katarzyna Kawa w ćwierćfinale zawodów ITF w Nonthaburi. Wygrała kolejny niełatwy mecz

Katarzyna Kawa zameldowała się w czwartek w ćwierćfinale turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach twardych w Nonthaburi. Polska tenisistka znów nie miała łatwej przeprawy w tajlandzkiej imprezie.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
We wtorek Katarzyna Kawa (WTA 127) potrzebowała dwóch tie breaków, aby wyeliminować Szwajcarkę Simonę Waltert. W czwartek przeciwniczką urodzonej w Krynicy tenisistki była niżej notowana Zeel Desai (WTA 704), która odpadła w decydującej fazie kwalifikacji, ale dostała się do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana".

Kawa była faworytką, ale w pierwszym secie była gorsza o dwa przełamania. Polka odpowiedziała w drugiej partii, którą wygrała 6:2. W trzeciej odsłonie mecz zrobił się bardzo wyrównany, a obie panie miały sporo problemów przy własnym serwisie. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała nasza zawodniczka, zwyciężając po dwóch godzinach i 16 minutach 2:6, 6:2, 7:5.

Rozstawiona z "trójką" Kawa awansowała do ćwierćfinału imprezy ITF w Nonthaburi. Jej kolejną przeciwniczką będzie w piątek oznaczona ósmym numerem Holenderka Bibiane Schoofs (WTA 194). W przyszłym tygodniu nasza zawodniczka zagra w głównej drabince turnieju WTA International w Hua Hin.

Thailand ITF World Tennis Tour, Nonthaburi (Tajlandia)