KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tenis. Nikołoz Basilaszwili odpowiada na zarzuty byłej żony. "Udowodnię prawdę przed sądem"

Nikołoz Basilaszwili przedstawił inną wersję wydarzeń, do których miało dojść w zeszłym tygodniu na przedmieściach Tbilisi. Gruziński tenisista zaprzecza, aby miał pobić swoją byłą żonę.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Nikołoz Basilaszwili Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: Nikołoz Basilaszwili

Przypomnijmy, że Nikołoz Basilaszwili został zatrzymany w piątek przez policję pod zarzutem stosowania przemocy domowej. Gruziński tenisista miał pobić swoją byłą żonę w obecności dziecka. Po wpłaceniu poręczenia w wysokości 31 tys. dolarów wyszedł z aresztu. 16 lipca odbędzie się proces w jego sprawie.

27. obecnie tenisista świata od początku twierdzi, że jest niewinny. - Szczególna więź z moim synem zobowiązuje mnie do niereagowania na bezpodstawne zarzuty, ale wierzę, że udowodnię prawdę w sądzie z pomocą moich prawników - powiedział Basilaszwili, cytowany przez agencję TASS.

Rodzina zawodnika oskarża Nekę Dorokaszwili o próbę zniszczenia reputacji i wizerunku Nikołoza celem uzyskania korzyści materialnych. W oświadczeniu czytamy, że taka sytuacja zdarzyła się nie po raz pierwszy. Podkreślono, iż w powyższej sprawie nie ma żadnych dowodów potwierdzających całe zajście.

Jeśli jednak sąd udowodni winę, to zgodnie z krajowym kodeksem karnym pierwszej rakiecie Gruzji grozi od 200 do 400 godzin prac społecznych lub od 1 do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei gdy Basilaszwili zostanie oczyszczony z zarzutów, to zażąda od byłej żony odszkodowania za niszczenie dobrego imienia.

28-letni tenisista wygrał trzy turnieje rangi ATP Tour 500 - dwa w Hamburgu (2018, 2019) i jeden w Pekinie (2018). Dzięki tym wynikom wspiął się w maju zeszłego roku na najwyższe w karierze 16. miejsce w światowej klasyfikacji. Aktualnie tenisowe rozgrywki są zawieszone co najmniej do końca lipca z powodu pandemii COVID-19.

Roger Federer uważa, że nie należy się spieszyć z powrotem tenisa
Dyrektor Rolanda Garrosa o nowym terminie turnieju

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Mistrz olimpijski jest strażakiem. Zbigniew Bródka opowiedział o pracy w czasach zarazy

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • Dariusz Snarski Zgłoś komentarz
  Uważam, że każdy były mąż - milioner powinien kontaktować się z byłą żoną wyłącznie w towarzystwie świadka, nagrywającego przebieg spotkania.
  • zgryźliwy Zgłoś komentarz
   " ale wierzę, że udowodnię prawdę w sądzie z pomocą moich prawników". Gdyby w tym zdaniu pominął prawników, byłbym bardziej skłonny do uwierzenia, że to aniołek.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×