Tenis. WTA Praga. Szczęście uśmiechnęło się do Magdaleny Fręch. Polka zagra w turnieju głównym

Magdalena Fręch nie przeszła eliminacji do zawodów WTA International w Pradze, ale szczęśliwie znalazła się w głównej drabince turnieju na kortach ziemnych w czeskiej stolicy.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W poniedziałek Magdalena Fręch (WTA 174) stoczyła wyrównany dwusetowy bój z Łesią Curenko, lecz nie wykorzystała swoich szans w obu partiach. Ukrainka zwyciężyła 7:6(7), 7:6(2) i to ona zameldowała się w głównej drabince Prague Open 2020.

Mimo porażki w decydującej fazie kwalifikacji łodzianka mogła jeszcze dostać się do turnieju głównego jako "szczęśliwa przegrana". Po wycofaniu się Fiony Ferro, Dajany Jastremskiej i Darii Kasatkiny w drabince pojawiły się aż trzy wolne miejsca.

Dopiero we wtorek dokończono eliminacje. W ostatnim pojedynku Rumunka Elena-Gabriela Ruse pokonała w trzech setach Niemkę Tamarę Korpatsch. Kilka minut później dolosowano kwalifikantki oraz "szczęśliwe przegrane". W tym drugim gronie znalazła się Fręch.

Tym samym Polka jeszcze we wtorek zagra w I rundzie zawodów w Pradze. Jej przeciwniczką będzie notowana o jedną pozycję wyżej w rankingu WTA Ruse. Obie panie zgromadziły po 360 punktów w światowej klasyfikacji. Rumunka wygrała poprzedni mecz z łodzianką, zwyciężając ją 7:6(5), 7:6(5) podczas turnieju ITF w belgijskim Koksijde w 2016 roku.

Co ciekawe, do głównej drabinki turnieju w czeskiej stolicy nie dostała się Korpatsch. Niemka była jedyną rozstawioną tenisistką w finale eliminacji, lecz nie wygrała decydującego meczu z Ruse, ani nie znalazła się w gronie "szczęśliwych przegranych".