Tenis. US Open: Iga Świątek w II rundzie. Polka zabrała głos po wygranej nad Weroniką Kudermetową

Iga Świątek awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open. Polska tenisistka pokonała rozstawioną Weronikę Kudermetową w dwóch setach. Dla Świątek nie był to jednak łatwy mecz.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Iga Świątek
Rozstawiona z 29. numerem Weronika Kudermetowa nie miała szans w rywalizacji z Igą Świątek. Polka w dobrym stylu wygrała oba sety po 6:3 i cieszyła się z awansu do II rundy wielkoszlemowego turnieju US Open. Choć wynik na to nie wskazuje, to starcie z wyżej notowaną rywalką nie było dla Świątek spacerkiem.

"Nie było lekko. Wygrana bardzo cieszy, szczególnie po wymagającym ubiegłym tygodniu" - napisała w mediach społecznościowych po spotkaniu z Kudermetową nasza tenisistka. Choć obie tenisistki w rankingu WTA dzieli tylko jedenaście miejsc, to jednak faworytką była czyniąca szybkie postępy Rosjanka.

Polka kontrolowała mecz, ale musiała uważać na agresywnie grającą rywalkę, która za wszelką cenę dążyła do odrobienia strat. Cel udało się zrealizować i po raz drugi w karierze Świątek awansowała do II rundy US Open.

Rywalką Polki w kolejnym pojedynku będzie Sachia Vickery. Startująca z dziką kartą Amerykanka zajmuje 160. miejsce w rankingu WTA (Polka jest 53.). Vickery wygrała z wyżej notowaną Taylor Townsend w dwóch setach (6:2, 6:4). Mecz II rundy Iga Świątek - Sachia Vickery odbędzie się w czwartek.

Czytaj także: Tenis. US Open: świetna Iga Świątek w II rundzie. Polka pokonała rozstawioną Weroniką Kudermetową Tenis. US Open: Kamil Majchrzak przegrał pierwszy mecz. Polak wyeliminowany przez zmiennika