Tenis. US Open: Serena Williams w III rundzie po pokonaniu Margarity Gasparian. Amerykanka zagra ze Sloane Stephens

Serena Williams pokonała w dwóch setach Rosjankę Margaritę Gasparian w II rundzie wielkoszlemowego US Open 2020. Kolejną rywalką Amerykanki będzie jej rodaczka Sloane Stephens.

Serena Williams PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Serena Williams
Serena Williams (WTA 8) ma za sobą dwa mecze w US Open 2020. Rozpoczęła od odprawienia swojej rodaczki Kristie Ahn. W czwartek Amerykanka wygrała 6:2, 6:4 z Margaritą Gasparian (WTA 117). W pierwszym secie była liderka rankingu odskoczyła na 5:1, by oddać podanie do zera. W ósmym gemie uzyskała przełamanie i wykorzystała drugą piłkę setową. W drugiej partii było więcej walki. Gasparian z 2:4 wyrównała na 4:4. Dwa kolejne gemy padły łupem Williams i cały mecz po 93 minutach.

Amerykanka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów. Zaserwowała siedem asów i zdobyła 10 z 13 punktów przy siatce. Williams posłała 27 kończących uderzeń przy 16 niewymuszonych błędach. Gasparian pokusiła się o 16 piłek wygranych bezpośrednio przy 22 pomyłkach. Z powodu deszczu spotkanie odbyło się na Arthur Ashe Stadium przy zamkniętym dachu.

Williams podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Gasparian. W I rundzie Wimbledonu 2015 oddała Rosjance pięć gemów, a w 1/8 finału Australian Open 2016 rozbiła ją 6:2, 6:1. Cztery lata temu w Melbourne moskwianka zanotowała najlepszy wielkoszlemowy występ.

Serena w Nowym Jorku toczy bój o 24. wielkoszlemowy tytuł w singlu i wyrównanie rekordu Australijki Margaret Court. Amerykanka odniosła 98 triumfów w głównym cyklu, ale tylko jeden po powrocie po urodzeniu dziecka (Auckland 2020). W 2018 i 2019 roku przegrała cztery wielkoszlemowe finały, w żadnym z nich nie zdobywając seta.

W III rundzie Williams zmierzy się ze Sloane Stephens, z którą ma bilans meczów 5-1. Zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów jedynej porażki doznała w ich pierwszym starciu, w ćwierćfinale Australian Open 2013. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w IV rundzie Rolanda Garrosa 2015 i Serena zwyciężyła 1:6, 7:5, 6:3.