Tenis. US Open: czwarty krok Daniła Miedwiediewa. Rosjanin w 98 minut rozbił Francesa Tiafoe'a

Danił Miedwiediew wygrał czwarty mecz z rzędu bez straty seta w rozgrywanym na kortach twardych wielkoszlemowym US Open 2020. W poniedziałek Rosjanin w 98 minut zdeklasował Francesa Tiafoe'a.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Kiedy biorę udział w takiej imprezie jak Wielki Szlem, moim celem jest wygranie siedmiu meczów - powiedział Danił Miedwiediew przed startem US Open 2020. W poniedziałek Rosjanin wygrał swój czwarty pojedynek w turnieju. W 1/8 finału pokonał 6:4, 6:1, 6:0 Francesa Tiafoe'a, który był ostatnim reprezentantem gospodarzy w drabince singla mężczyzn tegorocznej edycji zawodów w Nowym Jorku.

Jak na tak zaawansowaną fazę turnieju wielkoszlemowego, był to bardzo jednostronny pojedynek. Przewaga Miedwiediewa ani przez moment nie podlegała dyskusji. Rozstawiony z numerem trzecim Rosjanin dominował nad rywalem w każdym elemencie i z pełną konsekwencją w grze zmierzał ku zwycięstwu.

Tiafoe z kolei wyrównaną walkę nawiązał jedynie w pierwszym secie. Od drugiej partii był tylko tłem. Miał ogromne problemy ze skutecznym serwowaniem oraz z wygrywaniem wymian. Sprawiał wrażenie, jakby chciał jak najszybciej opuścić kort. Na swoje nieszczęście spędził na nim "aż" 98 minut.

Miedwiediew w poniedziałek zaserwował siedem asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał osiem z 11 break pointów, posłał 25 zagrań kończących, popełnił 18 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 82 punkty, aż o 34 więcej od rywala. Tiafoe'owi natomiast zapisano jednego asa, siedem uderzeń wygrywających oraz 32 pomyłki.

- Po szybkim przełamaniu jego serwisu rozluźniłem się i zacząłem grać na niesamowitym poziomie. Cieszę się, że jak dotychczas wygrałem wszystkie mecze bez straty seta i nie musiałem spędzić na korcie wiele czasu - mówił, cytowany przez atptour.com, 24-latek z Moskwy.

Dla Rosjanina to drugi w karierze wielkoszlemowy ćwierćfinał. Poprzedni wywalczył w zeszłorocznym US Open, w którym dotarł do finału. O 1/2 finału, w środę, zagra z rodakiem, Andriejem Rublowem. - To fajnie, że gra dobrze i dostał się do ćwierćfinału. Ale na korcie nie ma przyjaciół i on dobrze o tym wie - powiedział o konfrontacji ze swoim dobrym kolegą.