Tenis. Challenger Prościejów: Kamil Majchrzak w ćwierćfinale. Marc Polmans znów pokonany

Kamil Majchrzak nie zwalnia tempa w zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w czeskim Prościejowie. W środę Polak ponownie pokonał w dwóch setach Australijczyka Marka Polmansa i zameldował się w ćwierćfinale.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Rozstawiony z "szóstką" Kamil Majchrzak (ATP 107) spotkał się z rywalem, na którego wcześniej dwukrotnie znalazł sposób w imprezie rangi ATP Challenger Tour. W 2017 roku piotrkowianin był lepszy od Marka Polmansa (ATP 121) na kortach twardych w Taszkencie, a w kolejnym sezonie wygrał w dwóch setach na mączce w rumuńskim Sybinie.

W środę panowie zmierzyli się na kortach ziemnych w czeskim Prościejowie. W pierwszym secie nasz reprezentant tylko raz miał problem przy własnym serwisie. W siódmym gemie obronił dwa break pointy, po czym wywalczył decydujące przełamanie. Kilka minut później zamknął partię otwarcia przy drugiej okazji.

Druga odsłona już w pełni należała do Majchrzaka. Mimo niskiej skuteczności trafienia pierwszego podania (48 proc.) nie dał się zaskoczyć i tym razem nie musiał bronić żadnych break pointów. Polak był lepszy w wymianach i przełamał w pierwszym oraz trzecim gemie. Potem tylko kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Trwający 72 minuty pojedynek zakończył piątym asem serwisowym.

Majchrzak zwyciężył pewnie 6:3, 6:2 i awansował do ćwierćfinału zawodów Moneta Czech Open. W czwartek zmierzy się z Australijczykiem Aleksandarem Vukiciem (ATP 200), który w środę wyeliminował rozstawionego z "dwójką" Czecha Jiriego Veseliego (ATP 67).