Tenis. ATP Kolonia: Alexander Zverev zagra o tytuł w ojczyźnie. Felix Auger-Aliassime pokonał Roberto Bautistę

Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Alejandro Davidovicha w półfinale rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Kolonii. O tytuł Niemiec zmierzy się z Felixem Augerem-Aliassime'em, który w sobotę wygrał z Roberto Bautistą.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Wprawdzie podczas turnieju ATP w Kolonii Alexander Zverev nie może liczyć na takie wsparcie kibiców, jakie miałby w normalnych okolicznościach, ale i tak spisuje się bardzo dobrze. W sobotę wywalczył awans do finału. W pojedynku 1/2 finału po prawie dwugodzinnej batalii pokonał 7:5, 7:6(3) Alejandro Davidovicha.

Dla Zvereva to 20. w karierze finał w głównym cyklu, a drugi w obecnym sezonie, po przegranym z Dominikiem Thiemem meczu o trofeum w US Open. W turniejach w ojczyźnie dotychczas triumfował dwukrotnie (w sezonach 2017 i 2018 w Monachium). - Fajnie jest grać w Niemczech. Jestem w finale, który będzie trudny, ale chcę wykonać kolejny krok - mówił Niemiec, cytowany przez atptour.com.

W drugim sobotnim spotkaniu Felix Auger-Aliassime wygrał 6:3, 1:6, 6:3 z Roberto Bautistą, ćwierćfinałowym pogromcą Huberta Hurkacza. - Wiedziałem, że to będzie trudny mecz, ale liczyłem na swoje szanse. Cieszę się, że pokonałem tak świetnego tenisistę - powiedział 20-letni Kanadyjczyk, który w swoim szóstym finale stanie przed okazją na zdobycie premierowego tytułu rangi ATP Tour.

Niedzielny mecz (początek o godz. 14:00) będzie trzecią oficjalną konfrontacją pomiędzy Zverevem a Augerem-Aliassime'em. Obie poprzednie, w zeszłym sezonie w Monte Carlo i w Pekinie, Niemiec wygrał w dwóch setach.

The bett1HULKS Indoors, Kolonia (Niemcy)
ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 325,6 tys. euro
sobota, 17 października

półfinał gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 1) - Alejandro Davidovich (Hiszpania) 7:5, 7:6(3)
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 3) - Roberto Bautista (Hiszpania, 2) 6:3, 1:6, 6:3

ATP Kolonia: Hubert Hurkacz i Łukasz Kubot w drugim turnieju. Alexander Zverev najwyżej rozstawiony