Tenis. ATP Wiedeń: kolejna ważna wygrana Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Awansowali do półfinału debla

Łukasz Kubot i Marcelo Melo kontynuują starania o miejsce w kończących sezon ATP Finals 2020. W czwartek polsko-brazylijska para awansowała do półfinału halowych zawodów ATP Tour 500 na kortach twardych w Wiedniu.

Rafał Smoliński
Marcelo Melo i Łukasz Kubot Getty Images / Emmanuel Wong / Na zdjęciu: Marcelo Melo i Łukasz Kubot
Po bardzo ciężkim i zwycięskim boju z parą Raven Klaasen i Jean-Julien Rojer na drodze Łukasza Kubota i Marcelo Melo stanęli kolejni doświadczeni debliści - Jürgen Melzer i Edouard Roger-Vasselin. Pierwszy z nich, notowany swego czasu w Top 10 singla i debla Austriak, ogłosił w tym tygodniu, że w styczniu zakończy karierę i zostanie dyrektorem krajowej federacji.

W pierwszym secie okazji do przełamań nie brakowało. Już w gemie otwarcia nasz reprezentant i jego partner wykorzystali szansę, lecz rywale szybko wyrównali na po 2. Jeszcze przed zmianą stron Kubot i Melo zdobyli kolejnego breaka i objęli prowadzenie 3:2.

Polsko-brazylijski debel miał problemy z zakończeniem premierowej odsłony. W 10. gemie przy serwisie Melo nie był w stanie wykorzystać żadnego z czterech setboli. Melzer i Roger-Vasselin doprowadzili do remisu 5:5, ale po chwili znów stracili serwis. Po zmianie stron rozstawiona z trzecim numerem para nie miała problemu z zamknięciem pierwszego seta.

W drugiej odsłonie Kubot i Melo nie mieli już takich kłopotów. W drugim gemie odparli co prawda break pointa, ale po chwili prowadzili już z przewagą przełamania. Teraz pilnowali własnego podania. Pierwszego meczbola wypracowali już w dziewiątym gemie przy serwisie przeciwników i po 86 minutach wygrali 7:5, 6:3.

Kubot i Melo awansowali tym samym do półfinału zawodów Erste Bank Open. W Wiedniu wywalczyli już 180 punktów do rankingu deblistów. O finał powalczą w sobotę z niemiecką parą Kevin Krawietz i Andreas Mies, czyli mistrzami Roland Garros 2019 i 2020. Przypomnijmy, że Polak i Brazylijczyk to triumfatorzy austriackiej imprezy z lat 2015-2016 oraz finaliści z sezonu 2019.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,409 mln euro
czwartek, 29 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) - Jürgen Melzer (Austria) / Edouard Roger-Vasselin (Francja) 7:5, 6:3