Tenis. ITF Tyler: Katarzyna Kawa odpadła w ćwierćfinale. Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter grają dalej w deblu

Katarzyna Kawa wygrała w piątek jeden mecz, po czym na ćwierćfinale zakończyła występ w zawodach ITF o puli nagród 80 tys. dolarów na kortach twardych w amerykańskim Tyler. W turnieju debla pozostają jeszcze Paula Kania-Choduń i Katarzyna Piter.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W piątek odrobiono zaległości spowodowane opadami deszczu. W meczu II rundy Katarzyna Kawa wygrała z Amerykanką Hailey Baptiste 6:3, 4:6, 6:1. Po paru godzinach przerwy Polka zmierzyła się z Greet Minnen. Nasza tenisistka dobrze zaczęła pojedynek, ale Belgijka odpowiedziała w drugim i trzecim secie. To ona wygrała całe spotkanie 4:6, 6:3, 6:1 i zakwalifikowała się do półfinału.

Na II rundzie singla zakończyła zmagania druga z Polek, Paula Kania-Choduń. Sosnowiczanka dostała się do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana" z eliminacji i wygrała pierwszy mecz. Jednak w 1/8 finału nie miała większych szans w starciu z Ann Li. Oznaczona "siódemką" Amerykanka zwyciężyła zdecydowanie 6:2, 6:2, a potem poszła za ciosem i wyeliminowała w ćwierćfinale zdolną Dunkę Clarę Tauson.

Kania-Choduń nie opuszcza jeszcze Tyler, bowiem wspólnie z Katarzyną Piter pozostaje w rywalizacji w grze podwójnej. W piątek Polki rozgromiły Amerykanki Hailey Baptiste i Marię Mateas 6:1, 6:0. W sobotę poprzeczka pójdzie już wyżej, ponieważ na ich drodze do finału staną doświadczone deblistki - Ukrainka Kateryna Bondarenko i Białorusinka Olga Goworcowa.

Bellatorum Resources Pro Classic, Tyler (USA)

ćwierćfinał gry podwójnej:

Paula Kania-Choduń (Polska, 4) / Katarzyna Piter (Polska, 4) - Hailey Baptiste (USA, WC) / Maria Mateas (USA, WC) 6:1, 6:0