Tenis. ATP Paryż: Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime efektownie w II rundzie. Rozbili Francuzów w 47 minut

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime awansowali do II rundy debla turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Polak i Kanadyjczyk w 47 minut rozbili Francuzów Adriana Mannarino i Gillesa Simona.

Hubert Hurkacz PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz ma już za sobą ostatni singlowy mecz w sezonie 2020. Polak odpadł w I rundzie po po porażce z Mołdawianinem Radu Albotem. W deblu partnerem wrocławianina jest Felix Auger-Aliassime. W środę pokonali 6:1, 6:2 Francuzów Adriana Mannarino i Gillesa Simona.

W pierwszym secie Hurkacz i Auger-Aliassime uzyskali dwa przełamania i wyszli na 4:0. W piątym gemie obronili cztery break pointy, a przy 5:1 utrzymali podanie bez straty punktu. W drugiej partii Polak i Kanadyjczyk ponownie dwa razy odebrali rywalom podanie, na 2:1 i 5:2. Przy 5:2 i 40-0 wykorzystali pierwszą piłkę setową.

W ciągu 47 minut Hurkacz i Auger-Aliassime zaserwowali pięć asów i zdobyli 32 z 39 punktów przy własnym podaniu. Obronili cztery break pointy i zamienili na przełamanie cztery z 11 szans.

Dla Hurkacz jest to czwarty wygrany mecz deblowy w 2020 roku (bilans 4-10). W II rundzie Polak i Auger-Aliassime zmierzą się z najwyżej rozstawionymi Kolumbijczykiem Robertem Farahem i Argentyńczykiem Horacio Zeballosem.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 3,901 mln euro
środa, 4 listopada

I runda gry podwójnej:

Felix Auger-Aliassime (Kanada) / Hubert Hurkacz (Polska) - Adrian Mannarino (Francja, WC) / Gilles Simon (Francja, WC) 6:1, 6:2