Tenis. ATP Antalya: Matteo Berrettini odpadł. David Goffin kontra Alex de Minaur o finał

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Matteo Berrettini

Najwyżej rozstawiony Matteo Berrettini w dwóch setach przegrał z Aleksandrem Bublikiem w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Antalyi. David Goffin o finał zmierzy się z Alexem de Minaurem.

- On bardzo dobrze serwuje i jest nieprzewidywalny - powiedział Matteo Berrettini o Aleksandrze Bubliku przed ćwierćfinałem turnieju ATP w Antalyi. W poniedziałek te słowa znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Kazach bardzo dobrze podawał (posłał 12 asów i przy własnym podaniu zdobył 49 z 72 rozegranych punktów), popisał się wieloma nieszablonowymi akcjami i niespodziewanie pokonał najwyżej rozstawionego Włocha 7:6(6), 6:4.

Pokonując aktualnie dziesiątego w rankingu ATP Berrettiniego, Bublik odniósł drugie zwycięstwo nad rywalem z Top 10 klasyfikacji singlistów (we wrześniu zeszłego roku ograł wówczas dziewiątego na świecie Gaela Monfilsa). - Doszedłem do półfinału pierwszego turnieju i wygrałem z kilkoma świetnymi tenisistami. To dla mnie świetny początek - skomentował 23-latek, cytowany przez atptour.com.

W 1/2 finału Kazach zmierzy się z Jeremym Chardym. Francuz ma za sobą kolejny zwycięski thriller. Po tym, jak w niedzielę po trzech tie breakach wyeliminował Fabio Fogninim, w poniedziałek obronił dwa meczbole i wygrał 4:6, 6:2, 7:6(8) z Janem-Lennardem Struffem.

Oznaczony numerem drugim David Goffin w 63 minuty ograł 6:3, 6:2 Stefano Travaglię. - Świetnie serwowałem. Czułem, że agresywnie gram forhendem i solidnie returnuję. Oba sety rozpocząłem dobrze. Jestem zadowolony, że awansowałem do półfinału - mówił Belg.

Półfinałowym przeciwnikiem Goffina będzie Alex de Minaur, z którym przegrał przed dwoma sezonami w Pucharze Davisa. Australijczyk, turniejowa "czwórka", pokonał 6:2, 6:4 rozstawionego z numerem szóstym Nikołoza Basilaszwilego.

Antalya Open, Antalya (Turcja) ATP 250, kort twardy, pula nagród 300 tys. euro poniedziałek, 11 stycznia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

David Goffin (Belgia, 2) - Stefano Travaglia (Włochy) 6:3, 6:2 Alex de Minaur (Australia, 4) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 6) 6:2, 6:4 Aleksander Bublik (Kazachstan, 8) - Matteo Berrettini (Włochy, 1) 7:6(6), 6:4 Jeremy Chardy (Francja) - Jan-Lennard Struff (Niemcy, 5) 4:6, 6:2, 7:6(8)

Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju w Delray Beach. "Mam nadzieję, że zostanę tu dłużej"