ATP Buenos Aires: Diego Schwartzman walczył ambitnie. Benoit Paire pozorował grę

Najwyżej rozstawiony Diego Schwartzman pokonał Lukasa Kleina i awansował do ćwierćfinału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires. Odpadł Benoit Paire, który w czwartek długimi fragmentami nie miał ochoty na rywalizację.

Marcin Motyka
Diego Schwartzman PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Diego Schwartzman
Na inaugurację swoich występów w turnieju ATP w Buenos Aires Diego Schwartzman, dziewiąty tenisista świata, zmierzył się z klasyfikowanym na 291. lokacie kwalifikantem Lukasem Kleinem. I choć mogłoby się wydawać, że Argentyńczyk bez kłopotów odniesie zwycięstwo, w początkowej fazie meczu miał spore trudności. Jednak ambitnie walczył, by powrócić na właściwe tory, i dzięki takiej postawie zwyciężył 6:4, 6:2.

- Na początku były trudno, bo go nie znałem. A on grał agresywnie, zagrywał uderzenia kończące i atakował przy siatce - mówił Schwartzman o przyczynach problemów z pierwszego seta, cytowany przez atptour.com. - Ale znalazłem rozwiązania, dzięki którym zacząłem grać lepiej, i myślę, że drugi set był dobry w moim wykonaniu - spuentował.

W 1/4 finału najwyżej rozstawiony Argentyńczyk zmierzy się z kolejnym rywalem z eliminacji, Jaume Munarem. Hiszpan pokonał 7:6(4), 6:4 Francesa Tiafoe'a, turniejową "ósemkę". - Jestem zachwycony. Uważam, że rozegrałem naprawdę dobry mecz - ocenił Munar.

Zaangażowania w grę od Schwartzmana mógłby się uczyć Benoit Paire. Francuz w czwartek zmierzył się z Francisco Cerundolo i po tym, jak wygrał pierwszego seta, zaczął tracić ochotę do rywalizacji. Wraz z upływem kolejnych minut był coraz bardziej sfrustrowany, uderzał piłką na oślep, a w ostatnim gemie celowo popełniał podwójne błędy serwisowe. Ostatecznie przegrał 6:4, 3:6, 1:6.

W swoim premierowym ćwierćfinale w głównym cyklu 22-letni Argentyńczyk, starszy brat Juana Manuela Cerundolo, zeszłotygodniowego mistrza Cordoba Open, zagra z Pablo Andujarem. Oznaczony numerem szóstym Hiszpan wygrał 6:4, 7:6(5) z Gianluką Magerem.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)