ATP Rotterdam: Borna Corić wygrał bałkański bój. Marton Fucsovics nie stracił rytmu

Chorwat Borna Corić bez straty seta pokonał Dusana Lajovicia z Serbii w bałkańskim meczu II rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Trzy dni przerwy nie wytrąciły z rytmu Martona Fucsovicsa.

Marcin Motyka
Borna Corić PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Borna Corić
Dusan Lajović sprawił największą sensację tegorocznej edycji turnieju ATP w Rotterdamie, w I rundzie eliminując najwyżej rozstawionego Daniła Miedwiediewa. Kolejnego kroku już jednak nie wykonał. W czwartkowym spotkaniu 1/8 finału Serb zaprezentował się o wiele słabiej niż w środę i w efekcie gładko (3:6, 2:6) uległ Bornie Coriciowi.

Corić przewyższał Lajovicia w każdym elemencie gry. W wymianach z głębi kortu był skuteczniejszy oraz lepiej serwował. W ciągu 72 minut rywalizacji posłał cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 32 z 41 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, a sam uzyskał cztery breaki.

W 1/4 finału Chorwat zmierzy się z Keiem Nishikorim. Będzie to drugi pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Poprzednio zagrali w październiku 2015 roku w Tokio i wówczas Japończyk zwyciężył w trzech setach.

Marton Fucsovics miał najdłuższą przerwę pomiędzy meczami spośród wszystkich uczestników ABN AMRO World Tennis Tournament. Po swoim inauguracyjnym spotkaniu odpoczywał aż przez trzy dni. Ale tak długa pauza nie wybiła go z właściwego rytmu i w czwartek w dobrym stylu pokonał 6:3, 6:2 Alejandro Davidovicha.

Tym samym Fucsovics awansował do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu od stycznia zeszłego roku, gdy dotarł do 1/4 finału imprezy w Dosze. O półfinał węgierski kwalifikant powalczy z Tommym Paulem, którego ograł w I rundzie Australian Open 2020.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)