WTA Charlston: Jankovic i Szarapowa za burtą!

W piątek rozegrano mecze ćwierćfinałowe turnieju WTA w Charleston (z pulą nagród 1,34 mln dol.). Doszło aż do trzech niespodziewanych rozstrzygnięć. Po trzysetówkach swoje mecze przegrały Jelena Jankovic i Maria Szarapowa, a awans wywalczyła młodziutka Francuzka Alize Cornet.

Jarosław Kowal

Najwyżej rozstawiona Jankovic 6:2, 3:6, 6:2 przegrała z turniejową dziewiątką - Werą Zwnoariewą. Kolejną rywalką rosyjskiej tenisistki będzie jej rodaczka, grająca z numerem czwartym, Jelena Dementiewa, która w dwóch setach pokonała Patty Schnyder (nr 7.) ze Szwajcarii.

Za nieco mniejszą niespodziankę można uznać porażkę Marii Szarapowej. Trzecia z Rosjanek uległa przecież znakomicie radzącej sobie na kortach ziemnych Serenie Williams 5:7, 6:4, 1:6. Rezultat spotkania mógłby być nieco inny, gdyby obchodząca w sobotę swoje 21. urodziny Szarapowa wykorzystała piłkę setową w pierwszym secie. - Gdybym wygrała pierwszą partię, pewnie wygrałabym cały mecz - gdybała po meczu rozstawiona z dwójką Szarapowa.

W półfinale jest także lokująca się na 40. miejscu w światowym rankingu tenisistek Francuzka Alize Cornet i to właśnie ona będzie rywalką młodszej z sióstr Williams w walce o finał turnieju. 18-letnia tenisistka z Nieci w piątek ograła inną zawodniczkę młodego pokolenia - Węgierkę Agnes Szavay.