ATP Monachium: utrudnione przygotowania nie przeszkodziły Alexandrowi Zverevowi. Casper Ruud wygrał mecz pokoleń

Alexander Zverev miał utrudnione przygotowania do występu w turnieju ATP w Monachium, ale w swoim pierwszym meczu w stolicy Bawarii pewnie pokonał Ricardasa Berankisa. Po dwusetowym zwycięstwie do ćwierćfinału awansował też Casper Ruud.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Jeśli łokieć będzie w porządku, będę szedł do przodu. Ale od występu w Monako nie dotknąłem piłki - powiedział Alexander Zverev przed startem turnieju ATP w Monachium. Niemiec w ostatnich tygodniach miał problemy zdrowotne i niewiele trenował, ale nie przeszkodziło mu to w świetnym rozpoczęciu rywalizacji w BMW Open. W środę pokonał 6:2, 6:4 Ricardasa Berankisa, "szczęśliwego przegranego" z eliminacji

- Grałem niewiele w ciągu ostatnich tygodni, więc wiem, że muszę się poprawić i mam nadzieję, że z każdym meczem będę coraz lepszy - powiedział Zverev, który w ciągu 86 minut gry zaserwował sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 38 z 62 rozegranych punktów i wykorzystał pięć z 12 break pointów.

Najwyżej rozstawiony Niemiec, mistrz BMW Open z sezonów 2017-18, w ćwierćfinale zmierzy się z Ilją Iwaszką. Białorusin w pojedynku kwalifikantów okazał się lepszy od Mackenzie'ego McDonalda.

Bardzo dobre otwarcie turnieju ma za sobą także drugi najwyżej rozstawiony, Casper Ruud. 22-letni Norweg w 68 minut wygrał 6:3, 6:2 ze starszym od siebie o 13 lat Pablo Cuevasem, ani razu nie tracąc własnego podania, a samemu uzyskując trzy przełamania.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Ruuda będzie John Millman. Australijczyk, turniejowa "ósemka", wyeliminował Guido Pellę, który skreczował w drugim secie z powodu kontuzji prawej nogi.

Ilja Iwaszka (Białoruś, Q) - Mackenzie McDonald (USA, Q) 6:7(1), 6:1, 6:2

Novak Djoković zrezygnował z obrony mistrzostwa. Ma niespodziankę dla serbskich fanów