ATP Genewa: Roger Federer poznał pierwszego rywala. Zwycięski debiut 18-letniego Francuza

Pablo Andujar w dwóch setach pokonał Jordana Thompsona i w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Genewie zmierzy się z Rogerem Federerem. 18-letni Arthur Cazaux zanotował zwycięski debiut w głównym cyklu.
Marcin Motyka
Pablo Andujar PAP / Alejandro Garcia / Na zdjęciu: Pablo Andujar

W Genewie Roger Federer po raz pierwszy od Roland Garros 2019 wystąpi w turnieju rozgrywanym na kortach ziemnych. Szwajcar został najwyżej rozstawiony w drabince i w I rundzie ma wolny los, a w poniedziałek poznał swojego inauguracyjnego rywala. Będzie nim Pablo Andujar, z którym dotychczas jeszcze nie rywalizował.

Andujar wywalczył awans do II rundy po zwycięstwie 6:0, 6:4 nad Jordanem Thompsonem. Hiszpan w ciągu 86 minut gry nie zaserwował asa, wykorzystał pięć z sześciu piłek na przełamanie i łącznie zdobył 60 punktów, o 18 więcej od Australijczyka.

18-letni Arthur Cazaux zanotował zwycięski debiut w głównym cyklu. Francuz, juniorski finalista Australian Open 2020, pokonał 6:3, 5:7, 6:3 starszego od siebie o 14 lat rodaka, Adriana Mannarino, turniejową "ósemkę". - To coś wspaniałego. Dla mnie to największa wygrana w życiu - powiedział Cazaux, cytowany przez atptour.com.

Benoit Paire w tym roku nie przykłada się do gry i - jak wyjawił - na turnieje przyjeżdża tylko po pieniądze za występ. Tymczasem w poniedziałek walczył jak lew. Na nic to jednak mu się zdało. Po dwóch godzinach i 34 minutach zaciętej rywalizacji Francuz przegrał bowiem 7:6(8), 6:7(5), 4:6 przerywany przez opady deszczu mecz z Dominikiem Koepferem.

Oznaczony numerem trzecim Casper Ruud w swoim premierowym spotkaniu w Gonet Geneva Open 2021 zmierzy się z Tennysem Sandgrenem. Amerykanin wygrał 6:3, 6:4 przełożony z niedzieli pojedynek z Salvatore Caruso.

W poniedziałek odbyły się też decydujące mecze kwalifikacji. Miejsca w turnieju wywalczyli Pablo Cuevas, Marco Cecchinato, Ilja Iwaszka i Henri Laaksonen. Z kolei Daniel Altmaier wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji. Niemiec zastąpi Cristiana Garina, który wycofał się z powodu urazu prawego ramienia.