Wimbledon: Alexander Zverev nie tracił czasu. Roberto Bautista zakończył dwudniowy pojedynek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev pewnie awansował do III rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2021. Zaległe spotkanie dokończył natomiast Roberto Bautista, czyli półfinalista londyńskiego turnieju sprzed dwóch lat.

Na inaugurację Wimbledonu 2021 Alexander Zverev nie stracił seta w pojedynku z Holendrem Tallonem Griekspoorem. W czwartek odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznym turnieju i ani razu nie oddał serwisu. Rozstawiony z "czwórką" tenisista z Hamburga wygrał z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem 7:5, 6:2, 6:3.

Zverev nie marnował czasu na korcie. Jego pojedynek z reprezentantem USA trwał godzinę i 44 minuty. O losach pierwszego seta zdecydowało przełamanie w 11. gemie. W drugiej partii reprezentant naszych zachodnich sąsiadów wygrał ze stanu 0:1 pięć kolejnych gemów. Natomiast w trzeciej odsłonie uzyskał kluczowego breaka na 2:1 i potem pilnował serwisu.

Sandgren miał w całym meczu tylko jednego break pointa, ale nie wykorzystał szansy w czwartym gemie trzeciego seta. Amerykanin doznał drugiej porażki z Niemcem, bowiem w 2017 roku musiał uznać jego wyższość na kortach twardych w Waszyngtonie. Zverev awansował do III rundy, w której jego przeciwnikiem będzie Amerykanin, oznaczony "31" Taylor Fritz lub Steve Johnson. Jeśli 24-latek wygra kolejny mecz, to wyrówna swój najlepszy wynik z Wimbledonu (1/8 finału z 2017 roku).

Rozstawiony z "ósemką" Roberto Bautista dokończył w czwartek pojedynek, który w środę został przerwany z powodu zapadających ciemności. Hiszpan prowadził 2:1 w setach i miał przewagę przełamania w czwartej partii, ale to Serb Miomir Kecmanović wygrał cztery gemy z rzędu i wyrównał stan meczu na 2-2. W decydującej odsłonie Bautista zachował zimną krew. Zdobył kluczowego breaka i zwyciężył ostatecznie 6:3, 6:3, 6:7(3), 3:6, 6:3. Dzięki temu półfinalista Wimbledonu 2019 spotka się w III rundzie z Niemcem Dominikiem Koepferem.

W innym zaległym meczu II rundy rozstawiony z "17" Cristian Garin wygrał z Australijczykiem Markiem Polmansem 7:6(3), 6:2, 2:6, 7:6(5). Już w piątek rywalem Chilijka będzie Pedro Martinez. Hiszpan skorzystał z szansy, bowiem Gael Monfils rozgrywał pojedynek pierwszej fazy na przestrzeni trzech dni i był zmęczony. Pokonał Francuza 6:3, 6:4, 4:6, 7:6(5).

Wykurować się po spotkaniu I rundy nie zdołał również Yoshihito Nishioka. Japończyk wygrał w środę pięciosetowe starcie z Johnem Isnerem, ale w czwartkowym pojedynku z Aljazem Bedene nie stawił oporu. Słoweniec wygrał błyskawicznie 6:1, 6:0, 6:2 i w sobotę spotka się z Włochem Matteo Berrettinim.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów czwartek, 1 lipca

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 4) - Tennys Sandgren (USA) 7:5, 6:2, 6:3 Roberto Bautista (Hiszpania, 8) - Miomir Kecmanović (Serbia) 6:3, 6:3, 6:7(3), 3:6, 6:3 Cristian Garin (Chile, 17) - Marc Polmans (Australia, Q) 7:6(3), 6:2, 2:6, 7:6(5) Pedro Martinez (Hiszpania) - Gael Monfils (Francja, 13) 6:3, 6:4, 4:6, 7:6(5) Aljaz Bedene (Słowenia) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:1, 6:0, 6:2