Rosjanka wyszarpała awans i zagra z Magdą Linette. Amerykanki za burtą

Daria Kasatkina odwróciła losy trzeciego seta i wyszarpała awans w turnieju WTA 500 na kortach twardych w San Jose. Z rywalizacji odpadły dwie amerykańskie tenisistki.

Daria Kasatkina PAP/EPA / /JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
Mecze Igi Świątek oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
W środę wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki imprezy w San Jose. Jedną z nich została Magda Linette, która odprawiła Petrę Martić. Kolejną rywalką Polki będzie Daria Kasatkina (WTA 31), która w trzecim secie wróciła z 1:3 i zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Caroline Garcię (WTA 68). Poznanianka wygrała z Rosjanką w II rundzie Australian Open 2018 w ich jedynym do tej pory meczu.

Spotkanie Kasatkiny z Garcią trwało 2,5 godziny. Francuzka popełniła osiem podwójnych błędów. Rosjanka została przełamana sześć razy, a sama wykorzystała siedem z 17 break pointów. Zdobyła o dwa punkty więcej (101-99) i wyrównała na 1-1 bilans ich meczów. Garcia była górą w 2019 roku w Wuhanie.

Ana Konjuh (WTA 116) pokonała 6:1, 6:4 Alison Riske (WTA 37). W ciągu 73 minut Chorwatka zaserwowała pięć asów i zdobyła 27 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z siedmiu okazji.

Odpadła też inna reprezentantka gospodarzy. Madison Keys (WTA 26) przegrała 5:7, 6:7(5) z Shuai Zhang (WTA 51) po godzinie i 41 minutach. W pierwszym secie Amerykanka obroniła dwie piłki setowe i z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii roztrwoniła prowadzenie 4:1. Przy 4:5 Keys zniwelowała piłkę meczową, ale w tie breaku Chinka zakończyła mecz.

Zhang obroniła siedem z 10 break pointów i wykorzystała cztery z 11 szans na przełamanie. Keys zaserwowała siedem asów, ale przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko osiem z 26 punktów. Chinka podwyższyła na 5-2 bilans meczów z finalistką US Open 2017. W ćwierćfinale zmierzy się z Konjuh.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)