ATP Toronto: zwroty sytuacji i obronione meczbole. Mnóstwo emocji w wieczornych pojedynkach 1/8 finału

Rozegrane w czwartkowy wieczór pojedynki 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Toronto przyniosły wiele emocje. Roberto Bautista i Reilly Opelka wywalczyli awanse do ćwierćfinału po tym, jak odrobili straty i obronili meczbole.

Marcin Motyka
Roberto Bautista Getty Images / Julian Avram/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Roberto Bautista i Diego Schwartzman prezentuje podobne style gry i są blisko siebie w rankingu. Ich czwartkowy mecz III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Toronto zapowiadał się na bardzo wyrównany. I taki też był, a dodatkowo przyniósł wiele emocji. Ostatecznie, po dwóch godzinach i 45 minutach zaciętej walki, Hiszpan zwyciężył 6:3, 3:5, 7:5.

Rozstawiony z numerem ósmym Bautista zawdzięcza wygraną fantastycznej postawie w samej końcówce. W decydującym secie przegrywał już 3:5, ale po obronie trzech piłek meczowych wyszedł na prowadzenie 6:5. W ostatnim gemie wytrzymał napięcie, oddalił break pointa i zakończył spotkanie za drugim meczbolem.

Bautista w czwartek zapisał na swoim koncie trzy asy, sześć przełamań i 33 zagrania wygrywające. W 1/4 finału zmierzy się z Reillym Opelką. Będzie to czwarty pojedynek pomiędzy tymi tenisistami. Bilans jest korzystniejszy dla Hiszpana i wynosi 2-1.

Opelka w III rundzie również rozegrał bardzo emocjonujące spotkanie, które zakończył zwycięsko, choć był o krok od porażki. Amerykanin jednak w tie breaku drugiego seta obronił piłkę meczową i po 167 minutach rywalizacji pokonał 4:6, 7:6(6), 7:6(4) Lloyda Harrisa.

Gładko do kolejnej fazy awansował rozstawiony z numerem 11. Gael Monfils, który pokonał 6:1, 7:6(2) Francesa Tiafoe'a, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji. Dla Francuza to pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od marca 2020 roku, gdy dotarł do 1/2 finału zmagań w Dubaju.

National Bank Open, Toronto (Kanada)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 2,850 mln dolarów
czwartek, 12 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 10) - Diego Schwartzman (Argentyna, 8) 6:3, 3:6, 7:5
Gael Monfils (Francja, 11) - Frances Tiafoe (USA, LL) 6:1, 7:6(2)
Reilly Opelka (USA) - Lloyd Harris (RPA) 4:6, 7:6(6), 7:6(4)