Wygrane Rosjanek w Cleveland. 16-letnia Czeszka rywalką Magdy Linette

Dwie rosyjskie tenisistki zameldowały się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Cleveland. Rywalką Magdy Linette będzie 16-letnia Czeszka.

Linda Fruhvirtova Getty Images / John Walton/PA Images / Na zdjęciu: Linda Fruhvirtova
W Cleveland najwyżej rozstawiona została Daria Kasatkina (WTA 27). W I rundzie pokonała 6:3, 6:3 Kaję Juvan (WTA 109). W drugim secie Rosjanka wróciła ze stanu 0:2. W trwającym 87 minut meczu zdobyła 24 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała siedem z 18 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Catherine McNally.

Była wiceliderka rankingu Wiera Zwonariowa (WTA 101) wygrała 6:4, 6:2 z Ulrikke Eikeri (WTA 291). W ciągu 83 minut Rosjanka zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. W II rundzie czeka ją starcie z Sarą Sorribes (WTA 43), która rozbiła 6:2, 6:1 Alexę Glatch (WTA 297). Hiszpanka od stanu 0:2 zdobyła 12 z 13 kolejnych gemów.

Linda Fruhvirtova (WTA 376) w 89 minut zwyciężyła 6:4, 7:5 Tarę Moore (WTA 434). W pierwszym secie Czeszka od 1:4 zgarnęła pięć gemów z rzędu. W drugiej partii było jedno przełamanie, które uzyskała na 7:5. W całym meczu Brytyjka popełniła 11 podwójnych błędów. 16-letnia Fruhvirtova wykorzystała pięć z 10 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Magdą Linette.

Rozstawiona z numerem drugim Anett Kontaveit (WTA 30) w 92 minuty pokonała 1:6, 6:0, 6:0 Lauren Davis (WTA 97). Estonka zamieniła na przełamani sześć z ośmiu okazji. O ćwierćfinał zagra z Caroline Garcią (WTA 61), która w 61 minut rozbiła 6:1, 6:2 Catherine Harrison (WTA 340). Łupem Francuzki padły 52 z 80 rozegranych punktów (65 proc.).