Łukasz Kubot i Marcelo Melo zatrzymani. Polak i Brazylijczyk wciąż bez finału w tym sezonie

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zagrają w finale turnieju ATP 250 w Winston-Salem. W piątkowym półfinale polsko-brazylijski duet w dwóch setach przegrali z Ivanem Dodigiem i Austinem Krajickiem.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
Łukasz Kubot i Marcelo Melo zostali najwyżej rozstawieni w drabince debla turnieju ATP w Winston-Salem. Zgodnie z ich pozycją rankingową, byli faworytami całej imprezy. Jednak swoje zmagania zakończyli w 1/2 finału. W piątek przegrali 3:6, 4:6 z Ivanem Dodigiem z Chorwacji i Amerykaninem Austinem Krajickiem.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Wówczas Dodig i Krajicek wzięli sprawy w swoje ręce. Zdobyli gema na 4:3, następnie przełamali Kubota, po czym zakończyli partię wygraną 6:3.

Druga odsłona lepiej zaczęła się dla Polaka i Brazylijczyka, który wyszli na prowadzenie 3:1. Jednak wtedy przytrafił im się słabszy moment. Najpierw Melo oddał podanie, przy break poincie popełniając podwójny błąd, a przy stanie 3:3 przełamany został Kubot. Tym samym Dodig i Krajicek objęli prowadzenie 4:3 i już nie roztrwonili przewagi.

Mecz trwał godzinę i 19 minut. W tym czasie Kubot i Melo zaserwowali jednego asa, trzykrotnie zostali przełamani, wykorzystali jednego z sześciu break pointów i łącznie zdobyli 46 punktów, o dziesięć mniej od rywali.

Udział w Winston-Salem Open był dla Kubota i Melo ostatnim sprawdzianem formy przed startującym w poniedziałek wielkoszlemowym US Open. Na występ w finale turnieju głównego cyklu czekają od października zeszłego roku, gdy zagrali o tytuł w Kolonii.

Z kolei Dodig i Krajicek w finale Winston-Salem Open zmierzą się z Marcelo Arevalo z Salwadoru i Holendrem Matwe Middelkoopem.

Winston-Salem Open, Winston-Salem (USA)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 717,9 tys. dolarów
czwartek, 26 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Ivan Dodig (Chorwacja) / Austin Krajicek (USA) - Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) 6:3, 6:4