Petra Kvitova bez straty serwisu w meczu Czeszek. Awans Andżeliki Kerber

Petra Kvitova nie straciła serwisu i była górą w konfrontacji Czeszek w US Open 2021. W kolejnej rundzie jest inna wielkoszlemowa mistrzyni, Niemka Andżelika Kerber.

Petra Kvitova PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Petra Kvitova
US Open jest jedynym wielkoszlemowym turniejem, w którym Petra Kvitova (WTA 11) nie grała w półfinale. Na 13 startów najdalej awansowała do ćwierćfinału (2015, 2017). Czeszka ma za sobą drugi mecz w tegorocznej edycji nowojorskiej imprezy. Pokonała 7:6(4), 6:2 swoją rodaczkę Kristyna Pliskova (WTA 115).

W ciągu 79 minut Kvitova nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama na przełamanie zamieniła dwie z trzech szans. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaserwowała dziewięć asów, o jeden więcej niż jej rodaczka. Posłała 32 kończące uderzenia przy 18 niewymuszonych błędach. Pliskovej naliczono 17 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek.

W II rundzie Kvitova zmierzy się z Marię Sakkari (WTA 18), która w 75 minut wygrała 6:4, 6:2 z Kateriną Siniakovą (WTA 53). W drugim secie Greczynka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. Czeszka popełniła dziewięć podwójnych błędów i łącznie 35 niewymuszonych.

W środę mecz Andżeliki Kerber (WTA 17) z Anheliną Kalininą (WTA 76) nie odbył się z powodu sztormu, który nawiedził Nowy Jork. Dzień później Niemka wygrała 6:3, 6:2. W ciągu 65 minut mistrzyni US Open 2016 spożytkowała pięć z sześciu break pointów. Zanotowano jej 23 kończące uderzenia i 14 niewymuszonych błędów. Ukrainka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. W III rundzie Kerber zagra ze Sloane Stephens, triumfatorką US Open 2017.

Jessica Pegula (WTA 25) wygrała 6:3, 6:2 z Misaki Doi (WTA 97). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Amerykanka zaliczyła na 3:1. W drugiej partii dwa razy odebrała rywalce podanie. Greet Minnen (WTA 104) wygrała 6:4, 6:4 z Ludmiłą Samsonową (WTA 52). W drugim secie Belgijka wróciła ze stanu 0:2.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Petra Kvitova awansuje do IV rundy US Open 2021?