Kacper Żuk przebył kilka tysięcy kilometrów. Krótka wizyta w Nur-Sułtanie

Kacper Żuk jako jedyny Polak starał się o miejsce w głównej drabince zawodów ATP 250 na kortach twardych w Nur-Sułtanie. Nasz tenisista nie sprostał jednak już pierwszemu rywalowi w eliminacjach.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Ostatnie tygodnie Kacper Żuk (ATP 162) spędził we Francji, gdzie wziął udział w dwóch challengerach. Po zakończeniu występu w Rennes nowodworzanin zdecydował się na podróż do dalekiego Kazachstanu, aby w stolicy tego kraju wziąć udział w kwalifikacjach do halowego turnieju rangi ATP 250.

W I rundzie eliminacji "Żunio" trafił na Pawła Kotowa (ATP 270). Rosjanin zdobył już trochę doświadczenia na światowych kortach. W lipcu dotarł do półfinału challengera w Nur-Sułtanie, dlatego zapoznał się już z warunkami panującymi w kazachskiej stolicy.

Polski tenisista rozegrał słaby mecz. Popełniał bardzo dużo błędów, niewymuszonych i taktycznych, które ułatwiły zadanie rywalowi. W pierwszym secie Kotow był niezagrożony. Zdobył przełamania w czwartym i ósmym gemie. Z kolei w drugiej odsłonie Żuk zdołał odrobić stratę breaka, jednak w ósmym gemie znów dał się zaskoczyć.

Rozstawiony z szóstym numerem Żuk przegrał ostatecznie z Kotowem po 71 minutach 2:6, 3:6 i stracił szansę na występ w turnieju głównym zawodów Astana Open 2021. Przed taką okazją stanie 22-latek z Moskwy, a jego przeciwnikiem będzie w poniedziałek oznaczony czwartym numerem rodak, Jewgienij Donskoj (ATP 153).