Poniedziałek w Ostrawie należał do Hiszpanek. Awans Anett Kontaveit

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Paula Badosa
PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Paula Badosa

Paula Badosa łatwo poradziła sobie z pierwszą rywalką w turnieju WTA 500 w Ostrawie. W kolejnej rundzie jest również inna Hiszpanka Sara Sorribes.

W poniedziałek rozpoczęła się druga edycja turnieju w Ostrawie. Błyskawicznie w II rundzie zameldowała się Paula Badosa (WTA 27), która pokonała 6:2, 6:2 Warwarę Graczewą (WTA 82). W ciągu 73 minut Hiszpanka nie była zmuszona do bronienia break pointów, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Zdobyła 24 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejną rywalką Badosy będzie Anett Kontaveit (WTA 30), która w 89 minut wygrała 6:4, 6:4 z Soraną Cirsteą (WTA 37). Estonka obroniła osiem z 12 break pointów i spożytkowała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Zgarnęła o dziewięć punktów więcej od Rumunki (70-61).

Sara Sorribes (WTA 36) pokonała 6:3, 6:3 Anastazję Zacharową (WTA 222). W ciągu 97 minut Hiszpanka zdobyła 28 z 40 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała siedem z dziewięciu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. W II rundzie Sorribes czeka starcie ze szwajcarską mistrzynią olimpijską Belindą Bencić.

Anastazja Potapowa (WTA 92) zwyciężyła 6:2, 7:6(6) Caroline Garcię (WTA 60) po godzinie i 46 minutach. Rosjanka obroniła piłkę setową w 12. gemie drugiej partii. W całym meczu zaserwowała sześć asów i odparła trzy break pointy. Miała 11 szans na przełamanie i wykorzystała dwie. Kolejną rywalką Potapowej będzie Czeszka Petra Kvitova.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy) WTA 500, kort twardy w hali, pula nagród 565,5 tys. dolarów poniedziałek, 20 września

I runda gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania, 9) - Warwara Graczewa (Rosja, LL) 6:2, 6:2 Anett Kontaveit (Estonia) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4, 6:4 Sara Sorribes (Hiszpania) - Anastazja Zacharowa (Rosja, Q) 6:3, 6:3 Anastazja Potapowa (Rosja, Q) - Caroline Garcia (Francja, WC) 6:2, 7:6(6)

wolne losy: Iga Świątek (Polska, 1); Petra Kvitova (Czechy, 2); Belinda Bencić (Szwajcaria, 3) Maria Sakkari (Grecja, 4)

Czy Paula Badosa awansuje do ćwierćfinału turnieju w Ostrawie?