Kolejne wielkie zwycięstwo Pauli Badosy. Hiszpanka ostatnią półfinalistką

Paula Badosa została ostatnią półfinalistką turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Hiszpanka wyeliminowała byłą liderkę rankingu i zdobywczynię trzech wielkoszlemowych tytułów, Niemkę Andżelikę Kerber.

Paula Badosa PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Paula Badosa
Paula Badosa (WTA 27) rozgrywa bardzo dobry sezon. W Indian Wells osiągnęła drugi półfinał turnieju rangi WTA 1000 (po Madrycie). W ćwierćfinale kalifornijskiej imprezy Hiszpanka pokonała 6:4, 7:5 Niemkę Andżelikę Kerber (WTA 15).

W pierwszym secie Kerber z 0:2 wyrównała na 2:2. Po serii utrzymanych podań Niemka miała break pointa na 5:4. Badosa go obroniła, a w 10. gemie zaliczyła przełamanie. Hiszpanka wykorzystała już pierwszą piłkę setową.

W drugiej partii Badosa prowadziła 5:2 i miała dwie piłki meczowe. Kerber obroniła je i ruszyła w pościg. Niemka wyrównała na 5:5, ale więcej nie zdziałała. Hiszpanka złamała opór byłej liderki rankingu i zdobyła dwa kolejne gemy. Spotkanie zakończyła za pierwszą piłką meczową.

Obie tenisistki posłały po 20 kończących uderzeń. Badosa popełniła 22 niewymuszone błędy, a Kerber miała ich 29. W ciągu 86 minut Hiszpanka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Kerber dwa lata temu osiągnęła w Indian Wells finał. W swoim dorobku ma trzy wielkoszlemowe tytuły (Australian Open i US Open 2016, Wimbledon2018). Dla Badosy jest to trzecie zwycięstwo nad wielkoszlemową mistrzynią i drugie odniesione w Indian Wells. W IV rundzie wyeliminowała Barborę Krejcikovą. W kwietniu w Charleston rozprawiła się z Ashleigh Barty.

Badosa w tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Hiszpanka w styczniu znajdowała się na 70. miejscu w rankingu, a po turnieju w Indian Wells może zadebiutować w Top 20. W półfinale zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,761 mln dolarów
czwartek, 14 października

ćwierćfinał gry pojedynczej kobiet:

Paula Badosa (Hiszpania, 21) - Andżelika Kerber (Niemcy, 10) 6:4, 7:5

Program i wyniki turnieju kobiet

Iga Świątek podsumowała występ w Indian Wells. "Pora skupić się na kolejnych celach"
Piękna batalia Huberta Hurkacza z Grigorem Dimitrowem. Zadecydował tie break trzeciego seta

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju w Indian Wells?