Iga Świątek z WTA Finals wyjedzie znacznie bogatsza. Tyle zarobiła

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek po trzech meczach zakończyła swój udział WTA Finals 2021. Na koniec pokonała Paulę Badosę i tym pozytywnym akcentem zafiniszowała sezon. Dzięki tej wygranej zainkasowała pokaźną premię.

W tym artykule dowiesz się o:

Imprezy wieńczące sezon ATP i WTA nie mają tak wysokiej rangi jak imprezy wielkoszlemowe. Jednak są swego rodzaju nagrodą dla najlepszych tenisistek i tenisistów, którzy są premiowani przede wszystkim finansowo. Mają też okazję na podreperowanie rankingu.

W ubiegłym sezonie Mistrzostwa WTA nie odbyły się. Mimo że Iga Świątek  wygrała Rolanda Garrosa, nie mogła liczyć na swój premierowy udział w takiej imprezie, bo odwołano ją z powodu pandemii koronawirusa i długiej przerwy nim spowodowanej. W tym roku nic już nie stanęło na przeszkodzie, a Polka zakwalifikowała się do imprezy.

W puli nagród na rozgrywki singlowe i deblowe jest 5 milionów dolarów.

Iga Świątek przegrała z Marią Sakkari i Aryną Sabalenko, ale pokonała Paulę Badosę. Łącznie zarobiła w Meksyku 220 tysięcy dolarów (prawie 900 tys. złotych) oraz 500 punktów do rankingu WTA.

Teraz przed Świątek czas na odpoczynek. Już przed turniejem w Guadalajarze spędziła sporo godzin na treningach na korcie. Teraz nasza zawodniczka ma nadzieję na spędzenie czasu w domu z najbliższymi i nabranie sił przed kolejnym sezonem.

Czytaj też: Niebywały zwrot akcji w konfrontacji Czeszek. Karolina Pliskova powstała z kolan Euforia kolejnej półfinalistki. Koniec pięknej serii Anett Kontaveit ZOBACZ WIDEO: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!

Źródło artykułu: