Finalistki turnieju debla wyłonione. Demolka w sesji wieczornej

We wtorkowy wieczór rozegrano drugi półfinał debla zawodów WTA Finals 2021 w Guadalajarze. Rozstawione z drugim numerem Shuko Aoyama i Ena Shibahara nie miały żadnych szans w starciu z Elise Mertens i Su-Wei Hsieh.

Rafał Smoliński
Su-Wei Hsieh PAP/EPA / JASON O'BRIEN / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
Shuko Aoyama i Ena Shibahara w wielkim stylu wygrały zmagania w grupie, ale przystępując do meczu z Su-Wei Hsieh i Elise Mertens nie były faworytkami. W 2021 roku Japonki przegrały z nimi w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu oraz prestiżowych zawodów WTA 1000 w Indian Wells. Tajwanka i Belgijka pokazały swoją moc także w Guadalajarze.

W pierwszym secie Hsieh i Mertens nie czekały. Przełamały serwis rywalek w trzecim i piątym gemie, a następnie wysunęły się na 5:1. Reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni obroniły wówczas dwie piłki setowe, ale po zmianie stron niewiele mogły zdziałać. Przy piątej okazji ich rywalki zakończyły premierową odsłonę.

Japonki szybko straciły serwis w drugim secie, ale natychmiast odrobiły stratę. Z powrotu do gry długo się jednak nie cieszyły, bowiem Hsieh i Mertens natychmiast zbudowały kolejną przewagę. Już w trzecim gemie tajwańsko-belgijska para uzyskała cenne przełamanie i od tego momentu pilnowała prowadzenia. Podwyższyła je jeszcze w siódmym gemie, a po zmianie stron wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Po zaledwie 67 minutach Mertens i Hsieh pewnie zwyciężyły Aoyamę i Shibaharę 6:2, 6:2. Tym samym to one zmierzą się w środowym finale z najwyżej rozstawioną parą Barbora Krejcikova i Katerina Siniakova. Będzie to okazja do rewanżu za mecz w fazie grupowej, w którym Czeszki wygrały 6:3, 6:1.

WTA Finals, Guadalajara (Meksyk)
Tour Championships, kort twardy, pula nagród 5 mln dolarów
wtorek, 16 listopada

półfinał gry podwójnej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan, 3) / Elise Mertens (Belgia, 3) - Shuko Aoyama (Japonia, 2) / Ena Shibahara (Japonia, 2) 6:2, 6:2